Test: Czy jesteś uzależniony od pracy?

Dodane:

Hanna Baster Hanna Baster

Test: Czy jesteś uzależniony od pracy?

Udostępnij:

Trwają międzynarodowe, szeroko zakrojone badania nad uzależnieniem od pracy. Każdy, kto wypełni kwestionariusz nie tylko pomoże w zrozumieniu tego zjawiska, ale również otrzyma diagnozę swojego stosunku do pracy.

Polscy badacze z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i Uniwersytetu Gdańskiego postanowili przeprowadzić badania dotyczące naszego stosunku do obowiązków zawodowych, a także tego, jak zbytnie zaangażowanie może negatywnie wpłynąć na nasz stan zdrowia czy relacje osobiste.

Co ciekawe, naukowcy nie ograniczyli grupy do ankietowanych z Polski, ani nawet z Europy – ich celem jest zgromadzenie odpowiedzi z 60 krajów świata, z 6 kontynentów. Do tej pory udało się już zebrać 20 tysięcy ankiet.

Kwestionariusz można uzupełnić online na tej stronie.

W ramach podziękowania, każdy kto weźmie udział w badaniu, otrzyma wyniki szczegółowo opisujące sposób, w jaki funkcjonuje w firmie oraz stopień zagrożenia uzależnieniem od pracy, wypaleniem zawodowym czy depresją.

Projekt pt. „Rola czynników makro, mezo i mikro w uzależnieniu od pracy i w związanych z nim problemach zdrowotnych” jest finansowany przez NCN.