Test diagnostyczny w kieszeni i nowe leki na raka. MEDmeetsTECH #6, biomedycyna na jesieni w Gdańsku

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Czekasz w kolejce do lekarza, pacjenci kaszlą, rozsiewają zarazki. Dostajesz antybiotyk na podstawie wywiadu. Czy pomoże? Lekarz nie ma pewności, ponieważ nie miał jak wykonać posiewu bakterii. Masz nadzieję, że dobrze „obstawił”. Brzmi znajomo? Na szczęście, nie musi to tak wyglądać!

fot. unsplash.com

Świetnym przykładem jest np. Biolumo, pracujący nad szybkimi testami diagnostycznymi. Tacy innowatorzy, razem z naukowcami, biznesem oraz medycyną spotkają się 21 września w Gdańsku by porozmawiać jak tworzyć i dostarczać pacjentom innowacje.

– Będziemy mówić o oprogramowaniu wspierającym pracę laboratoriów, czy metodach identyfikacji genomu. Powiemy, jak przenosić wartość intelektualną z nauki do biznesu, jakie wymagania należy pokonać wdrażając nowości na rynek oraz co decyduje o sukcesie – mówi Janusz Kowalski, współorganizator. – Jeśli chcesz rozwinąć swój biznes, szukasz partnerów technologicznych, bądź potrzebujesz opinii środowiska medycznego, chciałbyś pomóc w tworzeniu rozwiązań które pomagają innym ludziom – to MEDmeetsTECH jest miejscem dla Ciebie.

MEDmeetsTECH to cykl konferencji o najnowocześniejszych obszarach medycyny. Celem wydarzenia jest łączenie osób z różnych środowisk, dostarczanie wiedzy oraz budowanie sieci kontaktów. Najlepiej potwierdzają to opinię uczestników, np. Danuty Rolinger-Bednarskiej, właścicielki agencji Rolinger PR: „MEDmeetsTECH to wydarzenie, które skutecznie łączy medycynę, technologię i biznes. Merytoryczne prelekcje, ciekawi i inspirujący goście, a do tego doskonała organizacja sprawiają, że jest to jedyna konferencja, której jestem stałym uczestnikiem.

Do tej pory odbyło się 5 edycji, które odwiedziło ponad 750 innowatorów, w tym ponad setka startupów medycznych. 

VI edycja MEDmeetsTECH #6, biomedycyna odbędzie się w Filharmonii Bałtyckiej, 21 września. 

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.MEDmeetsTECH.com