Test Dojrzałości Cyfrowej – bezpłatne narzędzie diagnostyczne dla firm

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Test Dojrzałości Cyfrowej – bezpłatne narzędzie diagnostyczne dla firm

Udostępnij:

Niewiele polskich firm kompleksowo planuje cyfrową transformację, choć są świadome płynących z niej korzyści. W odpowiedzi na potrzeby firm, Polski Fundusz Rozwoju i Fundacja Digital Poland stworzyli „Test Dojrzałości Cyfrowej” – bezpłatne narzędzie, które w łatwy i szybki sposób pozwoli organizacji na sprawdzenie, na jakim poziomie znajduje się w kwestii cyfryzacji.

Czym jest narzędzie?

Test Dojrzałości Cyfrowej ma wesprzeć polskie firmy w transformacji cyfrowej, umożliwiając im poznanie mocnych i słabych stron oraz zwiększenie świadomość na temat czynników wpływających na poziom cyfryzacji. Narzędzie to pozwala przedsiębiorcom na ocenę swojego stopnia zaawansowania cyfrowego i dostosowanie działań w celu osiągnięcia lepszych wyników. Test został opracowany z myślą o firmach, które korzystają ze złożonych procesów, podlegających cyfryzacji np. obsługa klienta, produkcja, logistyka, procesy administracyjne, tworzenie nowych produktów lub usług. Test przeznaczony jest dla podmiotów, które zatrudniają min. 10 pracowników.

Narzędzie oferuje:

  • bezpłatną i natychmiastową diagnozę mocnych i słabych stron organizacji,
  • ocenę poziomu dojrzałości cyfrowej,
  • wiedzę o transformacji cyfrowej,
  • dostęp do Mapy Cyfrowych Rozwiązań.

4 kroki w kierunku dojrzałości cyfrowej

Wyniki Testu będą wsparciem nie tylko w określeniu obszarów dojrzałości cyfrowej, ale również w podjęciu kolejnych kroków w procesie digitalizacji, w sposób dojrzały oraz uporządkowany.

Jakie są to kroki?

Krok 1: Wykonaj Test Dojrzałości Cyfrowej Organizacji.
Krok 2: Pobierz raport z rekomendacjami i wybierz kierunki rozwoju cyfrowego. Sprawdź, w których obszarach Twoja organizacja powinna podjąć działania oraz poszerz swoją wiedzę za pomocą dodatkowych materiałów.
Krok 3: Sprawdź mapę cyfrowych narzędzi (aplikacji i programów dostępnych na rynku) i dopasuj rozwiązania dla Twojej organizacji.
Krok 4: Znajdź publiczne źródła finansowania dla firm.

Jak firma może skorzystać z narzędzia?

Test składa się z 50 stwierdzeń, za pomocą których opisujemy organizację dojrzałą cyfrowo. Pytania zostały podzielone na 9 obszarów tematycznych, dla których narzędzie przedstawi osobne wyniki. Test trwa 20-30 minut.

 

W pierwszym kwartale 2023 roku wartość inwestycji VC wyniósł 446 mln PLN. To mniej niż w Q1 2022

Envirly rozpoczyna współpracę z Polskim Funduszem Rozwoju

Jak startupy prezentują swoje pomysły? PFR Ventures przeanalizowało 131 pitch decków