TextBookers.com – pierwsze 1000 zleceń w 3 tygodnie od startu

Dodane: 25.11.2013

Mam Startup

Udostępnij:

Na początku listopada uruchomiony został serwis TextBookers.com, który ma na celu błyskawiczną realizację zamówień na wszelkiego rodzaju unikalne treści, począwszy od tekstów SEO, treści stron internetowych, na artykułach tematycznych kończąc.

Na początku listopada uruchomiony został serwis TextBookers.com, który ma na celu błyskawiczną realizację zamówień na wszelkiego rodzaju unikalne treści, począwszy od tekstów SEO, treści stron internetowych, na artykułach tematycznych kończąc. W ciągu pierwszych trzech tygodni funkcjonowania z serwisem podjęło współpracę ponad 100 copywriterów, realizując blisko 1000 zleceń dla ponad 50 klientów.

Jest to pierwszy tak zaawansowany projekt w tym segmencie rynku. Dzięki dobrze przemyślanej strukturze pracy copywriterów oraz dużej liczbie osób zleceniobiorców, serwis jest w stanie realizować zlecenia dużo sprawniej niż konkurencja. Żadna z istniejących polskich platform działających w tym samym modelu nie posiada tak rozbudowanej oferty i funkcjonalności. Zdecydowaną przewagą konkurencyjną serwisu jest szybkość realizacji zleceń, która aktualnie wynosi średnio 24 godziny, bardzo niskie ceny, a także dostęp do użytecznych narzędzi pozwalających na grupowanie tekstów oraz ich eksport do zewnętrznych systemów. Dodatkowo, każdy zamawiany w TextBookers.com tekst jest weryfikowany przez moderatorów pod kątem jakości oraz unikalności.

Odbiorcami serwisu są nie tylko klienci dokonujący zamówień tekstów. Są to również copywriterzy, którzy te zlecenia realizują. TextBookers.com zapewnia tej grupie klientów warunki do wygodnej pracy w postaci panelu roboczego, w ramach którego można realizować zlecenia o dowolnej porze dnia i nocy. W celu uproszczenia obsługi oraz zwiększenia użyteczności serwisu, założyciele TextBookers.com dodatkowo ograniczyli formalności niezbędne do rozpoczęcia pracy.

Za realizację serwisu odpowiada zespół, który stworzył i zarządza platformą sprzedażową Perium.pl, istniejącą na rynku nieprzerwanie od blisko 2 lat i został sfinansowany w całości ze środków własnych. Realizację projektu poprzedziły badania rynku, które pokazały sporą niszę w segmencie tworzenia treści.

Problemem naszych potencjalnych klientów zawsze był długi czas realizacji, konieczność samodzielnego weryfikowania jakości oraz unikalności otrzymanych tekstów, jak też nierzetelni kontrahenci. Z racji, że żadne dotychczasowe rozwiązanie nie spełniło moich oczekiwań w tym zakresie, postanowiłem zapełnić tę lukę na rynku – wyjaśnia Maciej Matysik, CEO TextBookers.com. – Przeprowadziłem badanie wśród firm będących potencjalnymi klientami, którzy utwierdzili mnie w przekonaniu, że tego typu projekt jest potrzebny. Naszym celem było dostarczenie usługi, dzięki której klient w prosty sposób będzie mógł zamówić dobrej jakości unikalny tekst w przystępnej cenie, a wszystko to szybko, tanio i z wygodnym panelem klienta. Sądząc po zainteresowaniu, z jakim spotkał się serwis zaledwie kilkanaście dni po uruchomieniu, stwierdzam, że ocena sytuacji na rynku oraz nasz pomysł były jak najbardziej trafne.

Pomysłodawcy TextBookers.com zapowiadają sukcesywny rozwój platformy. W przeciągu 3 tygodni w ofercie pojawią się również artykuły specjalistyczne, a także teksty z synonimami. Kolejnym etapem będzie możliwość zamawiania treści w językach obcych oraz usługa redagowania różnego rodzaju opracowań.

źródło: informacja prasowa