The ShootAR – gra FPS wykorzystująca rzeczywistość rozszerzoną

Dodane:

Lech Romański Lech Romański

Udostępnij:

Firma Future Reality Games zapowiedziała wprowadzenie na rynek gry The ShootAR. Pozycja przeznaczona dla użytkowników smartfonów to gra z gatunku FPS wykorzystująca technologię rzeczywistości rozszerzonej.

Firma Future Reality Games zapowiedziała wprowadzenie na rynek gry The ShootAR. Pozycja przeznaczona dla użytkowników smartfonów to gra z gatunku FPS wykorzystująca technologię rzeczywistości rozszerzonej.


Od ponad 8 miesięcy w Krakowie trwają intensywne prace nad pierwszą grą firmy Future Reality Games zatytułowaną The ShootAR. Produkt kierowany do użytkowników smartfonów jest oparty o technologię rzeczywistości rozszerzonej (Augmented Reality). W połączeniu z danymi dostarczanymi przez odbiornik GPS oraz elektroniczny kompas umożliwiła ona stworzenie dynamicznej, wieloosobowej gry FPS.

Na ekranie telefonu prezentowany jest obraz otoczenia rejestrowanego przez wbudowaną w smartfon kamerę, na który nakładane są obiekty generowane przez grę, takie jak aktualnie wykorzystywana broń, czujnik ruchu czy wskaźniki dostępnej amunicji. Już wkrótce możliwość odbywania potyczek w terenie i ostrzeliwania znajomych nie będzie zatem zarezerwowana tylko dla miłośników paintballa. Co istotne starcia mogą odbywać się nawet w centrach miast.

Podstawowa wersja gry zostanie udostępniona bezpłatnie. Niewielkie opłaty będą pobierane za dodatkowe wyposażenie i inne elementy zwiększające możliwości graczy. Warto podkreślić, że przewidywany jest także alternatywny sposób ich pozyskiwania. – Pracujemy nad rozwiązaniami, które umożliwią graczom uzyskiwanie korzyści w grze w formie premii za zakupy różnego rodzaju produktów i usług w rzeczywistych sklepach. Planujemy wykorzystać grę jako efektywne narzędzie marketingowe – powiedział Dariusz Żołna, prezes Future Reality Games.

The ShootAR będzie dostępny w wersjach dla użytkowników smartfonów wyposażonych w systemy iOS, Android i Bada. Producent gry nie ujawnia na obecnym etapie daty premiery. Zachęca natomiast do śledzenia strony internetowej (http://www.theshootar.com) i profilu na Facebooku, za pośrednictwem których już wkrótce będzie prowadzony nabór uczestników testów wersji beta.

źródło: informacja prasowa