Thing-it dostał 4,2 mln euro. Startup tworzy cyfrowe rozwiązania dla nieruchomości i dzielnic miast

Dodane: 18.11.2019

Kasia Krogulec

Thing-it

Udostępnij:

Niemiecki startup Thing-it, oferuje platformę do zarządzania inteligentnymi biurami, dzielnicami miast i obiektami. Firma zebrała właśnie 4,2 miliona euro.
Założony w 2014 roku Thing-it tworzy platformy digitalizacyjne, które działają jako centrum budynku sieciowego.

Nowymi inwestorami firmy są PropTech1 Ventures – europejski fundusz VC koncentrujący się na niewykorzystanym potencjale innowacyjnym branży nieruchomości oraz fundusz venture capital coparion. Obecni akcjonariusze Thing-it ponownie zaangażowali się w przedsięwzięcie.

Obecnie jest już 1,3 miliarda urządzeń do zarządzania wszelkimi systemami w biurowcach na całym świecie. Liczba ta ma wzrosnąć do 3,3 miliarda do 2022 roku. Połączone rozwiązania digitalizacyjne mają coraz szersze zastosowanie i wymagają centralnego systemu operacyjnego – cyfrowej platformy. Zwiększają tym samym wydajność i pozwalają na usprawnienie obsługi.

Jak działają systemy od Thing-it?

Czujniki Thing-it stosuje się do określania zajętości pomieszczenia i odpowiedniej optymalizacji użytkowania budynku. Pomagają zoptymalizować zacienianie, kontrolują oświetlenie, regulują temperaturę, a także przyczyniają się do mniejszego zużycia energii w dystrybucji powietrza do 30%.

Platforma oparta jest na modułowym systemie SaaS. System odbiera sygnały ze wszystkich czujników, przetwarza je i odpowiednio reaguje.

Platforma Thing-it umożliwia właścicielom, najemcom, pracownikom i kierownikom obiektów interakcję ze sobą oraz z samym budynkiem, np. za pomocą aplikacji lub ekranu dotykowego. W ten sposób wszyscy zainteresowani mogą korzystać z komunikacji, rezerwacji pokoju, kontroli dostępu i analizy użytkowania. Narzędzia te pomogą także w prostym sterowaniu systemem wewnątrz budynku.

Poza budynkami biurowymi Thing-it dedykowany jest centrom handlowym, przestrzeniom coworkingowym, a także całym dzielnicom miast.

Nikolas Samios, partner zarządzający PropTech1 Ventures, powiedział, że systemy budynków stają się coraz bardziej ze sobą połączone. Według Samiosa tylko dzięki inteligentnemu oprogramowaniu pośredniczącemu można zarządzać nowoczesnymi nieruchomościami.

 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem