THINK BIG – program dla ambitnych przedsiębiorców. 80 tysięcy zł na wyciągnięcie ręki

Dodane:

Artykuł sponsorowany Artykuł sponsorowany

Udostępnij:

Ruszył konkurs Think Big organizowany przez UPC Biznes, jednego z największych w Polsce dostawców internetu i rozwiązań cyfrowych dla firm. W finale, przedsiębiorcy powalczą o 80 tysięcy złotych i wsparcie merytoryczne uznanych biznesmanów. Zapisy potrwają tylko do 30 listopada.

Wejdź na arenę międzynarodową z Think Big

W połowie września ruszyła już trzecia edycja konkursu Think Big organizowanego przez dostawcę internetu UPC Biznes. Tegoroczna odsłona programu dedykowana jest przedsiębiorcom, którzy rozwijają firmy w oparciu o nowe technologie i planują wkrótce pojawić się ze swoimi produktami i usługami na arenie międzynarodowej. W realizacji powyższego zamiaru z pewnością pomogą im nagrody, które można zdobyć w konkursie – w sumie 80 tysięcy złotych i udział w sesjach mentoringowych prowadzonych przez doświadczonych właścicieli marek technologicznych z Polski.

fot. by Adam Lewanowicz

Chcąc wziąć udział w programie, należy do 30 listopada wypełnić formularz kontaktowy, który będzie zawierać krótki opis prowadzonej działalności i plan rozwoju firmy. Co istotne, do rywalizacji w ramach Think Big zakwalifikują się jedynie ci pomysłodawcy projektów, którzy udowodnią, że prowadzone przez nich przedsiębiorstwo funkcjonuje w sprawdzonym modelu biznesowym i osiąga przychód przynajmniej na poziomie 50 tysięcy złotych.

Już nie startup, a zarabiający biznes

Agnieszka Zawistowska, dyrektor UPC Biznes, wyjaśnia, że tegoroczna odsłona wydarzenia jest skierowana przede wszystkim do przedsiębiorców, którzy wyszli już ze swoimi projektami z fazy startupu, a wiec ich biznesy zarabiają. Ponadto twórcy tych przedsięwzięć mogą pochwalić się doświadczeniem, a także potrafią wyznaczać sobie cele i realizować je krok po kroku.

Spośród nadesłanych zgłoszeń organizatorzy wybiorą dziesięć najlepszych projektów, które powalczą w finale o główną nagrodę, czyli wcześniej wspomnianą pulę 80 tysięcy złotych i sesje mentoringowe. Zwycięzców wyłoni jury składające się ze znanych przedsiębiorców m.in. Rafała Brzoski, prezesa zarządu Grupy Integer; Christophera B. Colesa, dyrektora zarządzającego rynkami biznesowymi w Liberty Global; Bartłomieja Gola, partnera zarządzającego w SpeedUp Group; Patrycji Gołos, dyrektora ds. korporacyjnych i polityki publicznej UPC Polska oraz Łukasza Wejcherta, założyciela firmy Dirlango. W wyborze zwycięzców, jury pomogą internauci, którzy za pośrednictwem aplikacji na Facebooku będą mogli oddawać głosy na swoich faworytów.

Nie tylko 80 tys. złotych, ale też mentoring i networking

Michał Mikulski, laureat poprzedniej edycji Think Big, zwraca uwagę, że udział w konkursie poza hojnymi nagrodami finansowymi fundowanymi przez UPC Biznes i wsparciem merytorycznym, to także doskonała okazja, aby móc poznać innych przedsiębiorców i inwestorów. – Dla nas Think Big to przede wszystkim networking. Biorąc udział w konkursie mogliśmy porozmawiać z inwestorami, którzy nas interesowali, a nagroda finansowa umożliwiła opłatę niezbędnych patentów i pokryła koszt produkcji jednego z robotów – mówi.

fot. by Adam Lewanowicz

W poprzedniej edycji Mikulski z Egzotech wystartował z projektem Luna EMG, robotem rehabilitacyjnym, który ułatwia powrót do sprawności psychoruchowej chorym poddanym rehabilitacji neurologicznej. To właśnie start w konkursie z powyższym projektem zagwarantował przedsiębiorcy pierwsze miejsce i nagrodę w wysokości 40 tysięcy złotych. Robot rehabilitacyjny, o którym mowa, wykorzystuje elektromiografię (EMG) umożliwiającą, nawet osobom z zaawansowanym zanikiem mięśni, wykonywanie ćwiczeń rehabilitacyjnych. Są one zresztą dość niezwykłe, bo zaprojektowane w ten sposób, aby gimnastyka przypominała wirtualną grę.

Obraz na parze i robot z klocków

Obok Mikulskiego na podium stanęły także dwa projekty. Pierwszym z nich jest Leia Display System, ekran umożliwiający wyświetlenie obrazu w powietrzu. Twórcy projektu wykorzystują parę, która staje się nośnikiem, dzięki czemu można wyświetlić na niej obrazy przypominające hologramy rodem z filmów science-fiction. Co interesujące, taki „ekran mgłowy” jest interaktywny, dlatego też można go dotknąć, a także przejść przez niego.

Kolejna nagroda przypadła Maciejowi Wojnickiemu, pomysłodawcy Lo Fi Robot. Przedsiębiorca rozwija system do konstruowania robotów i nauki robotyki. W przypadku powyższego przedsięwzięcia wystarczy zaledwie kilka drewnianych klocków, podstawowe komponenty elektroniczne i dostęp do platformy Arduino, żeby w stworzyć pierwszego w swoim życiu robota.

Komu jury rozda nagrody podczas trzeciej edycji Think Big? Przekonamy się już w marcu 2016 roku.

https://youtu.be/Bj4kmUWFDaw