Three ring – przyszłość edukacji?

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Ideą Three ring jest pomoc w stworzeniu wirtualnego zbioru prac, zadań domowych czy wypracowań swojego podopiecznego w jednym miejscu w chmurze. Po oddaniu przez ucznia testu, nauczyciel robi zdjęcie, a następnie pracę analizuje w trybie online.

Ideą Three ring jest pomoc w stworzeniu wirtualnego zbioru prac, zadań domowych czy wypracowań swojego podopiecznego w jednym miejscu w chmurze. Po oddaniu przez ucznia testu, nauczyciel robi zdjęcie, a następnie pracę analizuje w trybie online. Uczeń ma dostęp do poprawionego testu cały czas, a nauczyciel nie musi się obawiać zgubienia zapisanej kartki papieru.

Aplikacja jest darmowa i można z niej korzystać na systemach iOS oraz Android. Umożliwia ona stworzenie wirtualnej teczki dla każdego z podopiecznych. Po krótkiej rejestracji możemy zaczynać swoją przygodę z Three ring. Wystarczy, że zrobimy zdjęcie sprawdzianu, pracy domowej czy obrazku, który namalował nasz uczeń. Wszystko znajdzie swoje miejsce w indywidualnym portfolio każdego z nich. Takie prace nauczyciel będzie mógł wirtualnie ocenić, przypisać tagi, również rodzice będą mieli wgląd do całej interakcji.

Startup mobilny obecnie jest w początkowej fazie rozwoju, korzysta z niego około 2 tysięcy nauczycieli w Nowym Jorku. Jak mówią sami twórcy, Three ring nie ma zastąpić całej “roboty papierkowej”, ale umożliwić uczniom oraz ich rodzicom dostęp do starych testów, by mogli zobaczyć z jakimi problemami borykali się kiedyś i czy potrafią je rozwiązać dziś. Mimo tego, że Three ring jest na rynku dopiero sześć tygodni (w fazie beta) otrzymał już swoją pierwszą nagrodę za Najlepszy Edukacyjny Startup podczas New York Tech Day.

źródło: mashable.com

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem