TIER i Nunam nawiązują sojusz na rzecz wydłużania okresu eksploatacji akumulatorów

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

TIER i Nunam nawiązują sojusz na rzecz wydłużania okresu eksploatacji akumulatorów

Udostępnij:

TIER rozpoczyna współpracę z Nunam, niemiecko-indyjskim startupem. Zużyte akumulatory z e-hulajnóg będą wykorzystywane w nowych systemach magazynowania energii. Umożliwi to wydłużenie ich okresu użytkowania i ograniczy oddziaływanie na środowisko. Zużyte akumulatory otrzymają drugie życie i będą zrównoważonym wsparciem dla lokalnych indyjskich organizacji.

W TIER odpowiedzialność za środowisko jest najwyższym priorytetem, a współzałożyciel i dyrektor generalny firmy – Lawrence Leuschner – ma bogate doświadczenie w nadawaniu produktom drugiego życia. Właśnie dlatego berliński operator stawia na recykling i upcykling, a także wdraża zasady gospodarki o obiegu zamkniętym, tym samym minimalizując oddziaływanie swoich pojazdów na środowisko. TIER maksymalizuje cykl życia e‑hulajnóg, co osiąga m.in. dzięki sprzedaży floty wychodzących ze służby e-hulajnóg starszych generacji klientom indywidualnym. Aktualnie we współpracy z niemiecko-indyjskim startupem Nunam analizuje różne możliwości nadawania drugiego życia ogniwom akumulatorowym z e‑hulajnóg.

Rozwiązania nadające produktom„drugie życie” są bardziej ekologiczne niż recykling i mają znacznie większy potencjał. Odnosi się to zarówno do całych pojazdów, jak i akumulatorów, które nawet po kilkuset cyklach ładowania nadal mają ponad 80% pojemności. Ich wydajność szczytowa nie wystarcza już wprawdzie, aby można z nich było korzystać w hulajnogach, ale poszczególne ogniwa zachowują pełną zdolność do utrzymywania ładunku. Ogniwa można ponownie łączyć w pakiety i stosować w powerbankach, np. do ładowania smartfonów, wentylatorów lub lamp, gdzie zyskują nowe życie.

– Cieszymy się z podjęcia współpracy z firmą Nunam, która umożliwi opracowanie zrównoważonego sposobu dalszego wykorzystywania naszych cennych akumulatorów, nawet po wieloletniej eksploatacji w naszych pojazdach elektrycznych. Zrównoważony rozwój jest jedną z kluczowych wartości firmy i podchodzimy do niego w sposób holistyczny. Oprócz oczywistego aspektu ekologicznego chcemy skupić się na społecznym filarze zrównoważonego rozwoju i wspierać mniej uprzywilejowane społeczności w Indiach naszymi rozwiązaniami bazującymi na akumulatorach z odzysku – komentuje Lawrence Leuschner, współzałożyciel i dyrektor generalny firmy TIER.

– Jesteśmy zachwyceni, że możemy współpracować z TIER i tworzyć nowe, pozytywne możliwości ponownego wykorzystywania akumulatorów z dużej floty e-hulajnóg firmy. Dążymy do pozytywnych zmian na każdym etapie cyklu eksploatacji akumulatorów pochodzących z dynamicznie rosnącego sektora e‑hulajnóg, a zwłaszcza na etapie drugiego życia. Uważamy, że jest to ogromna szansa dla społeczeństwa i środowiska, a istniejący potencjał można dalej rozwijać, jeśli ponowne wykorzystywanie stanie się głównym elementem procesu – począwszy od filozofii projektowania rozwiązań e-mobilności i stosowanych akumulatorów – podkreśla DarshanVirupaksha, współzałożyciel firmy Nunam.

Firma Nunam pozyskuje ogniwa z zużytych akumulatorów pochodzących z e-hulajnóg i bada każde z nich pod kątem wydajności, ładując je i sprawdzając, czy są w stanie utrzymać ładunek. Ogniwa, które pomyślnie przechodzą test, są wykorzystywane jako banki energii, zapewniając niezwykle potrzebne zasoby – elektryczność i energię – które mogą wspierać rozwój mniej uprzywilejowanych społeczności w wiejskich obszarach Indii.

Nawiązanie współpracy z Nunam jest najnowszą inicjatywą TIER w ramach zaangażowania firmy w zrównoważony rozwój i gospodarkę o obiegu zamkniętym. W lutym bieżącego roku firma TIER poinformowała o nawiązaniu współpracy z Northvolt – jednym z głównych innowatorów w branży i dostawcą zrównoważonych, wysokiej jakości ogniw i systemów akumulatorowych – w celu ograniczenia oddziaływania środowiskowego akumulatorów wykorzystywanych w pojazdach elektrycznych TIER. W ramach pierwszego projektu pilotażowego 5000 hulajnóg TIER zostanie wyposażonych w akumulatory Northvolt.