TIER Mobility uruchamia w Polsce swój pierwszy bateriomat

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

TIER Mobility uruchamia w Polsce swój pierwszy bateriomat

Udostępnij:

TIER Mobility nawiązał partnerstwo z berlińską firmą Swobbee i uruchomił swój pierwszy w Polsce bateriomat pozwalający na równoczesne naładowanie 120 baterii. Bateriomat stanął przy Alei Wilanowskiej 365 na warszawskim Mokotowie.
– Innowacyjna stacja wymiany akumulatorów firmy Swobbee jest kolejnym krokiem w kierunku stworzenia zdecentralizowanej sieci stacji ładowania w Polsce. Wymienne baterie naszych e-hulajnóg umożliwiają bardziej wydajną i zrównoważoną eksploatację floty, a także oferowanie „zielonych” usług miastom i ich mieszkańcom – mówi Mathieu Deloly, dyrektor zarządzający TIER w Europie Środkowo-Wschodniej.

Punkty wymiany baterii berlińskiego startupu Swobbee pozwalają na wymianę i ładowanie akumulatorów różnych producentów i mikropojazdów elektrycznych, takich jak e-hulajnogi, e-skutery czy e-rowery. W stacji Swobbee w ciągu kilku sekund można wymienić pustą baterię na pełną.

– Swobbee to idealne rozwiązanie pozwalające na bardziej efektywne i zrównoważone zarządzanie flotami hulajnóg elektrycznych. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że firma TIER, jako wiodący dostawca usług w zakresie mobilności miejskiej, również zdecydowała się na wdrożenie naszej pionierskiej koncepcji Battery-as-a-Service – mówi Tobias Breyer, dyrektor operacyjny firmy Swobbee.

Już w czerwcu ubiegłego roku, w ramach wspólnego projektu pilotażowego firm TIER i Swobbee, pierwsza stacja testowania ehulajnóg została uruchomiona w Düsseldorfie i od tego czasu jest intensywnie testowana. Co więcej prace nad innowacyjną koncepcją ładowania podjęte przez TIER oraz Swobbee są realizowane we współpracy z firmą Audi, która w listopadzie 2021 roku otworzyła swoją pierwszą stację ładowania w Norymberdze.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem