Timbermana pobrano już 30 mln razy! Jego twórcy publikują kolejne gry, które odnoszą sukcesy

Dodane: 12.02.2016

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Rok temu pisaliśmy o sukcesie Digital Melody Games, studia z Grodziska Mazowieckiego zajmującego się tworzeniem gier mobilnych. Jego zespół zasłynął Timbermanem, grą w której wcielamy się w postać drwala. Wtedy przekroczyła próg 15 milionów pobrań. Dzięki aktualizacjom jest ich dwa razy więcej.

Na zdjęciu: zespół studia Digital Melody Games

– Przez ostatni rok ciężko pracowaliśmy, skupiając się nad rozwojem studia oraz nad poszerzaniem biznesów dookołagrowych – mówi Paweł Jędrysiak, Co-founder/Project Manager Digital Melody Games. Jedną z dróg rozwojów było wprowadzenie Timbermana na platformę Steam. Wersja gry została rozbudowana o tryb multiplayer dla dwóch i czterech graczy, międzynarodowy ranking oraz możliwość odblokowania kart. Timberman został bardzo pozytywnie przyjęty przez środowisko graczy i może pochwalić się wieloma pozytywnymi komentarzami. Dzięki temu Digital Melody mogło wypracować pewną drogę przenoszenia tytułów mobilnych na platformę Steam, skupiając się przede wszystkim na interakcji graczy w rywalizowaniu między sobą online.

Spełnienie marzeń z dzieciństwa

Kolejnym ich marzeniem było przeniesienie gry na automat, czyli na tzw. maszyny zręcznościowe. – Pomysł zrodził się od razu po premierze gry, jednak nie mieliśmy czasu na jego realizację bez pomocy kogoś z zewnątrz – opowiada Paweł Jędrysiak, Co-founder/Project Manager Digital Melody Games. – Po roku od premiery Timbermana odezwali się do nas znajomi z Kalisza, firma Magic Play – globalny lider w produkcji automatów. Spotkaliśmy się i po kilku miesiącach pierwsza testowa maszyna była gotowa. Z naszej strony to bardzo ciekawe doświadczenie oraz poniekąd spełnienie marzeń z dzieciństwa o własnym automacie z grą – dodaje Paweł Jędrysiak. Dziś maszyny możemy zobaczyć w Stanach Zjednoczonych, w wybranych krajach Europy zachodniej, w Azji oraz krajach afrykańskich.

Firma nie zapomniała jak tworzy się hity na platformy mobilne i podczas Digital Dragons 2015 zaprezentowała grę Risky Rescue. Została dobrze przyjęta przez graczy i do dzisiaj pobrało ją około dwóch milionów graczy. Gra polega na sterowaniu helikopterem, który ratuje ludzi. W pierwszym kwartale zespół planuje udostępnić ją na platformę Steam, z możliwością gry online z innymi. Natomiast na platformę mobilną przewidziany jest duży update o roboczym tytule „Chiny“. Sporym sukcesem można za to nazwać kolejną produkcję zespołu – grę „Surfingers“. Sterujemy w niej falami, po których płynie surfer. W ciągu czterech dni od premiery pobrano ją ponad milion razy. Co sprawiło, że gra zainteresowała tylu użytkowników?

Na zdjęciu: studio Digital Melody Games | fot. materiały prasowe

Rok premier

W dużej mierze to zasługa odpowiedniej strategii PR i wyróżnienia przez właścicieli sklepu z aplikacjami. Gra została wyróżniona na całym świecie przez firmę Apple. Surfingers w kilka dni pobiło wszystkie statystyczne rekordy Timbermana i to podczas pierwszych dni od premiery. – Po tygodniu mieliśmy prawie 1,5 mln pobrań, gra została wybrana do najlepszych gier stycznia 2016. To dla naszego zespołu wielkie wyróżnienie i dobra prognoza na nadchodzący rok – mówi Paweł Jędrysiak. Surfingers został również wydany na urządzenie Apple TV oraz zadebiutował na platformie Steam. Rok 2016 ma być przede wszystkim rokiem premier w studiu Digital Melody Games. Kolejną grę studio zapowiada na koniec lutego.

– Mamy napięty grafik wydawniczy na pierwszy i drugi kwartał. Cały czas pamiętamy o naszych graczach i staramy się dostarczać im rozrywkę na najwyższym poziomie. Jako zespół dążymy do tego, aby być liderem w segmencie arcadowych gier mobilnych – mówi co-founder i project manager DMG. Czym studio Digital Melody zaskoczy nas w tym roku? Pozostaje nam czekać na informacje o kolejnych grach i ich sukcesach.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem