To był bardzo pracowity okres. Huge Thing podsumowuje 2019 rok

Dodane: 13.12.2019

Marta Wujek

Udostępnij:

Huge Thing to globalny hub innowacji. Organizując programy akceleracyjne, warsztaty i konsultacje pomaga budować zyskowne startupy, a także wdrażać i rozwijać nowe technologie w organizacjach. Teraz Huge Thing podsumowuje 2019 rok.

Czytasz właśnie cykl artykułów pt. „Podsumowania roku”, w którym polskie akceleratory oraz fundusze opowiadają, jak minął im 2019 rok. Jeśli chcesz przeczytać inne teksty z serii, zajrzyj tutaj.

Huge Thing zaczął jako jeden z pierwszych programów akceleracyjnych w Polsce. Od 2012 pracuje z globalnymi i lokalnymi organizacjami aby łączyć startupy z wyzwaniami dużego biznesu. W 2018 roku obok akceleratora Huge Thing powstał Huge Thing Consulting, aby kompleksowo wspierać podmioty publiczne i korporacyjne w budowaniu ekosystemu innowacji.

Z dwóch edycji akceleratora, które odbyły się w 2019 roku trzy startupy zrobiły PoC (Proof of Concept) z partnerami programu, dwa są obecnie w trakcie tego procesu. Kolejne dwa podpisały term sheet z VC, a jeden z absolwentów programu uzyskał inwestycję. Tak więc na pełne podsumowanie 2019 roku Huge Thing będzie musiał poczekać jeszcze chwilę.

Intensywny rok

– Ten rok był dla nas bardzo pracowity. Poza dwoma edycjami akceleracji, prowadziliśmy cztery większe konsultingowe projekty oraz przeprowadziliśmy badania jakościowe dot. gotowości korporacji w Polsce do współpracy ze startupami, które opublikujemy jeszcze w grudniu tego roku. Naszym największym sukcesem jest rozpoczęcie w tym roku współpracy z fantastycznymi, globalnymi partnerami, którzy poszukują ciekawych innowacji, które pomogą im zmieniać swoje organizacje – komentuje Monika Synoradzka, CEO at Huge Thing and Managing Partner at SpeedUp Venture Capital Group.

Były też drobne potknięcia, które zdążają się nawet najlepszym. Projekt, na który Huge Thing  poświęcił sporo czasu ale ten niestety nie ujrzał światła dziennego to piaskownica regulacyjna KNF. – Widzimy dużą potrzebę stworzenia środowiska testowego dla innowacyjnych rozwiązań więc planujemy wykorzystać to czego nauczyliśmy się przy projekcie piaskownicy, do stworzenia własnego sandboxa – tłumaczy Monika Synoradzka.

Kolejny rok dla Huge Thing szykuje się jeszcze bardziej pracowicie niż poprzedni. Obecnie dopracowywany jest program akceleracyjny, który ruszy na początku przyszłego roku.

– Będzie to nasza ósma edycja. Tym razem  chcemy skupić się na tematyce szeroko pojętego sustainability. Do tego mamy już zaplanowane zaplanowanych kilka projektów w ramach Huge Thing Consulting, gdzie przez konsultacje, warsztaty czy też wydarzenia pomagamy organizacjom szukać, wdrażać i rozwijać innowacje. Sporo ciekawych projektów na horyzoncie i już nie możemy się doczekać – dodaje na koniec Monika Synoradzka.