To był dobry rok dla nas. Podsumowanie AlleKurier i Statkiem.pl

Dodane: 16.01.2013

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

228% przyrost Klientów, wodowanie nowego serwisu i... pierwszy człowiek na palecie – tak rok 2012 może podsumować Krzysztof Kukla, twórca serwisów AlleKurier.pl i statkiem.pl

228% przyrost Klientów, wodowanie nowego serwisu i… pierwszy człowiek na palecie – tak rok 2012 może podsumować Krzysztof Kukla, twórca serwisów AlleKurier.pl i statkiem.pl

Nowe usługi

Miniony rok był dla nas bardzo pracowitym, a zarazem owocnym. W porównaniu do stanu na koniec 2011 roku, na koniec 2012 mieliśmy o 228% więcej aktywnie korzystających na szych usług Klientów. W pierwszej połowie 2012 roku wdrożyliśmy dwie nowe usługi. Z racji, że wśród naszych użytkowników dużym zainteresowaniem cieszą się przesyłki za pobraniem, w styczniu wprowadziliśmy „Pobranie natychmiastowe” – usługę pozwalającą nadawcy otrzymać kwotę pobrania już następnego dnia roboczego po doręczeniu przesyłki do adresata. Z końcem maja do przesyłek paletowych realizowanych przez DPD dołączyła „AlleKurier paleta”. Klienci zyskali możliwość realizowania cięższych transportów o wadze do 800 kg a koszt został uzależniony nie od wagi lecz odległości między miejscem nadania a miejscem odbioru.

Pierwszy człowiek na palecie…

W maju zorganizowaliśmy konkurs „Idealna przesyłka”. Zadanie było proste, należało przesłać nam zdjęcie przedstawiające idealnie zapakowaną przesyłkę. Byliśmy bardzo zdumieni, gdy swoją propozycję przesłał Pan Przemysław Rutkowski z www.galeriaplakatu.com Dlaczego? Wystarczy spojrzeć na powyższe zdjęcie, a uśmiech sam pojawi się na twarzy. Nagrodami w konkursie były abonamenty Personal Plus w serwisie brand24.

Statkiem.pl, czyli transport morski na kliknięcie

1 sierpnia na szerokie wody Internetu wypłynął nasz nowy serwis. Statkiem.pl jako jedyny w Polsce umożliwia wycenę oraz zlecenie on-line transportu morskiego drobnicowego. Statkiem.pl powstał jako antidotum dla skostniałych, tradycyjnych firm spedycyjnych, w których aby porównać koszty transportu należy wykonać wiele telefonów czy maili. Serwis spotkał się z bardzo przychylnym przyjęciem ze strony użytkowników, co mogliśmy odczuć zwłaszcza podczas III Targów eHandlu we Wrocławiu, na których byliśmy jednym z wystawców. Statkiem.pl znalazł uznanie także wśród specjalistów z branży ecommerce, zdobywając nominację do ekomersów w kategorii operator logistyczny roku.

AlleKurier Import z Chin

Z końcem roku AlleKurier rozszerzył swoją ofertę o import z Chin drogą lotniczą. Platforma obsługuje przesyłki z Chin o wadze do 21 kg oraz przesyłki cargo powyżej 100 kg. Według serwisu kurierem.pl jest to najkorzystniejsza oferta do 21 kg na rynku.

Rok 2013 zapowiada się jeszcze bardziej pracowicie, ale lubimy wyzwania. Mamy nadzieję, że uda się utrzymać tak wysokie tempo wzrostu a być może nawet je zwiększyć, czego także życzymy wszystkim czytelnikom MamStartup.

źródło: informacja prasowa