To ostatnia szansa by zgłosić się do akceleratora hub:raum WARP Sprints

Dodane: 14.10.2016

Informacja prasowa

Udostępnij:

Już 16 października kończy się rejestracja do akceleratora dla europejskich startupów, organizowanego przez hub:raum Kraków, Centrum Innowacyjności T-Mobile. To ostatnie dni dla zespołów, które chcą rozwinąć swoje pomysły na biznes i wprowadzić je na międzynarodowe rynki.

fot. materiały prasowe 

Program gwarantuje środki, infrastrukturę i mentoring, które umożliwią rozwinięcie produktów i usług oraz szybsze wejście na rynki. W tym kwartale program specjalizuje się w obszarach smart cities, transportu i logistyki oraz omnichannel. 

Jak sugeruje nazwa akceleratora, dalej wszystko potoczy się bardzo szybko. Hub:raum wybierze pięć startupów, które zaprosi do udziału w miesięcznym „sprincie” w Krakowie. Ten zaś rozpocznie się w połowie listopada tego roku i potrwa do połowy grudnia. 

Po trwającej przez miesiąc akceleracji, organizatorzy programu zadecydują czy możliwa jest kontynuacja współpracy oraz jak mogłyby wyglądać jej warunki. Potencjalne korzyści wynikające z dalszej współpracy to m.in. inwestycja nawet do 300 tysięcy Euro, smart money (komercjalizacja i promocja na globalnych rynkach) czy stałe wsparcie międzynarodowych ekspertów i przedsiębiorców. 

WARP Sprints daje startupom wyjątkową szansę na korzystanie z ekspertyz partnerów korporacyjnych, by mogły przekonać się czego naprawdę poszukują i na czym powinny skupić się w dalszej pracy. Wybrane do programu startupy uzyskają dostęp do niezbędnych dofinansowań na rozwój i komercjalizację produktów, a dzięki sesjom mentorskim i warsztatom będą mogły dostosować je do potrzeb rynku.    

Hub:raum został stworzony przez Deutsche Telekom (właściciela T-Mobile) w kwietniu 2013 roku. Krakowski program jest otwarty na przedsięwzięcia z całej Europy. Jego celem jest również zbudowanie silniejszych więzi oraz wypracowanie współpracy pomiędzy startupami, a światem korporacyjnym. hub:raum tworząc WARP Sprints bazuje na doświadczeniach z autorskiego  WARP Accelerator, który otrzymał ponad 3000 zgłoszeń, współpracował z 58 zespołami z 18 krajów oraz programu Challenge Up! (programu dla startupów pracujących w oparciu o ideę internetu rzeczy, stworzonego wspólnie z Intelem i Cisco). 

Niedawno hub:raum ogłosił swoją współpracę z programem dla startupów Hangar51, prowadzonym przez International Airlines Group (IAG). Skupia się on na zagadnieniu transportu i logistyki wewnątrz IAG. Partnerstwo obejmuje m.in. wsparcie przy obszarze transportu i logistyki w programie WARP Sprints. Startupy, których działalność koncentruje się w tych obszarach mogą liczyć na wsparcie merytoryczne i logistyczne oraz współpracę z takimi gigantami lotniczymi, jak British Airways, Aer Lingus czy Iberia.

Aplikuj na: www.warpaccelerator.com.