To pudełko polepszy stosunki towarzyskie. Zablokuje telefony Twoich bliskich

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Pause – izraelski startup – znalazł rozwiązanie problemu z telefonem „wiecznie przypiętym do twarzy”. Zablokuje połączenia przychodzące, przestanie odbierać wiadomości tekstowe i wyłączy dostęp do sieci WiFi. A wszystko po to, byś mógł spokojnie porozmawiać ze znajomymi.

– Nie zrozum mnie źle. Telefony są świetne, ale przejęły każdy aspekt naszego życia. Szczerze? Nie pamiętam, kiedy ostatnio ktoś rozmawiał ze mną bez ciągłego spoglądania na ekran telefonu – mówi lektor z filmu promocyjnego Pause. Autorzy tego metalowego pudełka na smartfony sprzeciwiają się problemowi związanemu z telefonem „wiecznie przypiętym do twarzy” naszych znajomych.

Koniec z wymówkami

Jak zapobiec korzystaniu ze smartfonów podczas spotkań rodzinnych? Wystarczy zebrać wszystkie telefony w jedno miejsce i powiedzieć, że nikt nie ma do nich dostępu aż do końca spotkania. Pewnie słyszeliście o tej metodzie i pewnie wiecie, jak kończy się w rzeczywistości. Tym, że co jakiś czas, któryś ze członków spotkania pyta, czy może zajrzeć do telefonu, bo czeka na ważnego esemesa.

Kolejna wymówka, którą posługują się uzależnieni od smartfonów brzmi: ktoś do mnie dobija się, dzwoni już trzeci raz, muszę odebrać to połączenie! Takim sytuacjom ma zapobiec Pause, dzięki któremu łatwo zbierzemy wszystkie telefony w jedno miejsce i za pomocą specjalnej pokrywy odetniemy mu dostęp do świata zewnętrznego. Pause zablokuje możliwość połączeń przychodzących i dostęp do sieci WiFi.

Jesteśmy rozproszeni

Na pomysł takiego urządzenia wpadło dwóch izraelskich przedsiębiorców, którzy chcieli sprzeciwić się otaczającej rzeczywistości. – W dzisiejszym intensywnym modelu życia, każdy z nas jest ciągle w biegu i ciągle korzysta z telefonu komórkowego. Przez to rozproszenie wkroczyło do każdego aspektu naszego życia, co utrudnia skupieniu się i komunikacji z innymi – mówi Ori Levin, jeden z pomysłodawców Pause.

Na dowód swoich spostrzeżeń w artykule dla „Time of Israel” podali statystyki mówiące o tym, że 62% dzieci uważa, że ich rodzice są ciągle rozproszeni, bo nie odrywają wzroku od ekranu telefonu. Niespełna połowa z ankietowanych pracowników uważa też, że największym problemem spotkań odbywanych podczas pracy jest właśnie brak skupienia innych.

Puszka za 39 dolarów

Problemy związane z brakiem skupienia, rozproszeniem uwagi i trudnościami w komunikacji ma rozwiązać metalowa puszka Pause. Pracują właśnie nad wdrożeniem swojego pomysłu w życie i udostępnieniem go do masowej sprzedaży. Na ten cel utworzyli kampanię crowdfundingową, której celem jest zebranie 36 tys. dolarów potrzebnych na stworzenie pierwszej partii puszek do sprzedaży.