Tomasz Czechowicz nowym prezesem MCI Capital TFI

Dodane: 12.01.2017

Informacja prasowa

Udostępnij:

Tomasz Czechowicz został nowym prezesem, a Maciej Kowalski nowym członkiem zarządu MCI Capital TFI S.A. (MCI Capital TFI), spółki odpowiedzialnej za zarządzanie funduszami inwestycyjnymi w ramach Grupy Private Equity Managers S.A. (PEM).

Na zdjęciu: Tomasz Czechowicz, nowy Prezes zarządu MCI Capital TFI

Z początkiem nowego roku Tomasz Czechowicz objął stanowisko prezesa zarządu MCI Capital TFI. Zarząd zyskuje też nowego członka zarządu – Macieja Kowalskiego. Maciej Kowalski jest związany z Grupą PEM od ponad 2 lat i jest zaangażowany m.in. w rozwój największych aktywów zarządzanych przez Grupę PEM – spółek ABC Data S.A. i ATM S.A.

– MCI Capital TFI odpowiada za bieżące zarządzanie w ramach wszystkich funduszy inwestycyjnych zarządzanych przez Grupę PEM. Do zakresu odpowiedzialności zarządu MCI Capital TFI należy tworzenie i realizacja strategii inwestycyjnych tych funduszy inwestycyjnych oraz podejmowanie decyzji dotyczących nowych inwestycji i wyjść z inwestycji. Wspiera on również merytorycznie zarządzających funduszami inwestycyjnymi w procesie budowania wartości spółek portfelowych – skomentował Tomasz Czechowicz, nowy prezes zarządu MCI Capital TFI S.A.

– Zarząd zostanie istotnie wzmocniony przez Macieja Kowalskiego, który od lat aktywnie wspiera Grupę PEM. Maciej jest m.in. zaangażowany w rozwój ABC Data S.A., pełniąc w niej funkcję wiceprezesa zarządu, oraz ATM S.A., gdzie zasiada w radzie nadzorczej. To menedżer, który bardzo sprawnie porusza się w obszarze inwestycji i budowania wartości spółek technologicznych i jest ekspertem od transakcji fuzji i przejęć, w tym międzynarodowych – dodał.

Maciej Kowalski, dołączając do zarządu MCI Capital TFI, będzie brał udział w posiedzeniach komitetu inwestycyjnego, który jest ciałem decyzyjnym w transakcjach dotyczących pojawienia się nowych spółek w portfelach funduszy inwestycyjnych, kolejnych rundach finansowania oraz strategiach wyjścia.

MCI Capital TFI S.A. to podmiot wchodzący w skład Grupy PEM, odpowiedzialny za zarządzanie funduszami inwestycyjnymi z udziałem MCI Capital S.A. Poprzez MCI Capital TFI S.A. Grupa PEM zarządza następującymi funduszami inwestycyjnymi:

  • MCI.EuroVentures 1.0 (wzrost i ekspansja/buy-out),
  • MCI.TechVentures 1.0 (wzrost i ekspansja),
  • MCI.CreditVentures 2.0 FIZ (mezzanine),
  • Helix Ventures Partners FIZ (venture capital),
  • Internet Ventures FIZ (venture capital).
icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem