Tomasz Snażyk nowym prezesem Fundacji Startup Poland

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Tomasz Snażyk nowym prezesem Fundacji Startup Poland

Udostępnij:

Tomasz Snażyk zapowiada nowe inicjatywy m.in. w kwestiach związanych z integracją środowisk wspierających innowacje oraz w zakresie zmian prawnych, sprzyjających rozwojowi startupów w Polsce

Tomasz Snażyk objął stery w Fundacji Startup Poland, jednym z kluczowych NGO na scenie technologicznej w Polsce. Dotychczas, ten 39-letni prawnik znany był jako jeden z partnerów i założycieli kancelarii SKM Legal, pracującej przy wielu z największych w regionie CEE transakcjach oraz rundach inwestycyjnych w startupach, a także przy tworzeniu i obsłudze funduszy venture capital. Tomasz Snażyk zasiada bowiem m.in. w radzie nadzorczej Audioteki. Był też jednym z inicjatorów-założycieli powołania Fundacji Startup Poland w 2013 r.

– Przez ostatnie lata koncentrowałem się n rozwoju branży startupowej z pozycji prawnika i konsultanta. Teraz jednak widzę potrzebę przyspieszenia i nadania nowej dynamiki działaniom Fundacji. Jej Rada postanowiła wesprzeć mój plan rozwoju Startup Poland. W mojej ocenie właśnie nadszedł najlepszy czas na udrażnianie ścieżek między przedsiębiorcami, inwestorami jak i stroną publiczną, tak by wdrażać rozwiązania prostartupowe w polską gospodarkę. COVID-19 będzie premiował te ekosystemy, które zachowają zwinność i elastyczność – podkreśla Tomasz Snażyk.

Nowy prezes Fundacji Startup Poland ma za sobą kilkanaście lat kariery prawniczej i dziesiątki transakcji na koncie. W sowim CV ma m.in. pracę w kancelarii Kerosky & Associates w San Francisco czy doświadczenie z kancelarii Gide. Od 2013 r. jako współzałożyciel SKM Legal specjalizuje się w doradztwie inwestycyjnym na rzecz inwestorów krajowych i międzynarodowych, blisko współpracując z kluczowymi osobami z polskiego ekosystemu innowacji.

– Przychodzę do Fundacji z misją, którą chcę zrealizować w kilka kwartałów, tak by przekazać naoliwioną maszynę w ręce mojego następcy. Chcemy wnieść nasze relacje z inwestorami, przedsiębiorcami jak i administracją publiczną na nowy poziom. Nie jako lobbyści a jako gospodarze platformy dialogu środowiska startupowego m.in. ze stroną rządową. Wbrew pozorom, nie brak tu podziałów, konfliktów czy nieufności. Fundacja ma mandat do tego, by integrować środowisko i wspierać lub inicjować rozwiązania służące rozwojowi sektora innowacji w Polsce. W tym ostatnim zakresie mamy kilka projektów, które w niedługim czasie upublicznimy – zapowiada Tomasz Snażyk.