TransferGo otrzymuje 3,4 miliony dolarów inwestycji od Vostok Emerging Finance

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Sukces młodej marki z Londynu przykuł uwagę funduszu Vostok Emerging Finance, który zain-westował 3,4 mln dolarów w markę pomimo Brexitu.

Na zdjęciu: zespół TransferGo | fot. materiały prasowe 

TransferGo głównie koncentruje się na osobach, które regularnie wysyłają pieniądze do krajów, z których pochodzą w celu wsparcia rodziny, ale również inwestycji czy gromadzenia oszczędności na przyszłość. Obecnie, TransferGo skupia się na kluczowych korytarzach geograficznie większej Europy, z głównymi przepływami z zachodu na wschód, a najważniejszym rynkiem jest Polska. Usługa jest dostępna w Polsce od 2013r, wcześniej jako przelewy online, a od niedawna dostępna również w formie aplikacji na iphon’a.

TransferGo ma siedzibę w Wielkiej Brytanii i działa na zasadach Brytyjskiej Komisji Nadzoru Finansowego (FCA) jako autoryzowana instytucja płatnicza, największą grupą korzystającą z serwisu na chwilę obecną są Polacy.

– Cieszymy się, że możemy zaprosić VEF aby dołączyło do naszej firmy jako inwestor. Zainteresowanie VEF rynkiem fintech oraz długoterminowe podejście do budowania trwałych instytucji finansowych są idealnym połączeniem z filozofią biznesu jaką wyznajemy tutaj w TransferGo. Wierzymy zatem, że ta współpraca będzie ważnym krokiem dla TransferGo na drodze do stania się światową marką fintech – [powiedział szef i współzałożyciel TransferGo Daumantas Dvilinskas.

– Biznes międzynarodowych przekazów pieniężnych i zaburzenie jakie wywołuje to jedne z najbardziej wyrazistych kwestii rynku fintech, na które czekaliśmy, aby w nie zainwestować, od momentu kiedy powstało VEF. Cierpliwie czekaliśmy na nasze wejście i jestem szczęśliwy, że mogę dziś ogłosić naszą inwestycję w TransferGo, jednego z najszybciej rozwijających się graczy na rynku. Ich zespół może pochwalić się świetnym portfolio opartym na jasnych celach i ich realizacji w  cennych i rozwijających się europejskich korytarzach, poprzez dostarczanie lepszego, szybszego i tańszego produktu niż ich kluczowi konkurenci – powiedział Dave Nangle, dyrektor zarządzający VEF.

Poprzednia runda inwestycyjna pozwoliła z sukcesem uruchomić aplikację TransferGo iOS app w niecałe 5 miesięcy. Z najnowszą inwestycją firma jest gotowa rozszerzyć swoją dostępność dla użytkowników systemu operacyjnego Android, zapewniając bezproblemowe przekazy jednym kliknięciem. Nowa inwestycja będzie spożytkowana na dalszy rozwój produktu, aby zapewnić jeszcze lepsze produkty na rynku międzynarodowych przekazów pieniężnych. Firma współpracuje obecnie z ponad 40 bankami i ponad 160000 klientami, którzy wysyłają ponad 17 milionów dolarów miesięcznie, a ta liczba szybko się powiększa. Nowa inwestycja i specjalistyczna wiedza pomogą firmie osiągnąć wyznaczone cele aby poszerzyć horyzonty i pomóc oszczędzać pieniądze większej liczbie emigrantów na całym świecie.