TransferWise odnotował zysk trzeci rok z rzędu

Dodane:

Jędrzej Dzierżyński Jędrzej Dzierżyński

TransferWise odnotował zysk trzeci rok z rzędu

Udostępnij:

Londyńska firma poinformowała, że jej zysk netto po opodatkowaniu wzrósł do 10,3 mln GBP (12,8 mln USD) w roku podatkowym kończącym się w marcu 2019 r., co stanowi wzrost o 66 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim. Przychody firmy wzrosły o około 53 proc. do 179 milionów funtów.

TransferWise, który niedawno został wyceniony na 3,5 miliarda dolarów, wstrząsnął branżą przekazów pieniężnych wchodząc na rynek z platformą internetową, pozwalającą użytkownikom wysyłać pieniądze za granicę za ułamek kosztów pobieranych przez banki oraz takie organizacje jak Western Union i MoneyGram.

Firma została założona w 2011 r. przez Taaveta Hinrikusa i Kristo Kaarmanna. Ich celem było zwiększenie przejrzystości opłat dewizowych. Kaarmann, CEO TransferWise, powiedział, że firma należy do „rzadkiej rasy jednorożców”, której udało się stworzyć dochodowy biznes.

Wiele innych firm z sektora fintech o wartości miliarda dolarów jak dotąd nie osiągnęło rocznego zysku. Przykładowo, straty Monzo wzrosły do ​​47,2 miliona funtów w roku podatkowym kończącym się w lutym 2019 roku.

TransferWise jest wspierany przez wielu inwestorów, w tym przez brytyjskiego miliardera Richarda Bransona, firmę venture capital Andreessen Horowitz i Valar Ventures, fundusz venture współfinansowany przez Petera Thiela. O sprzedaży akcji wtórnych o wartości 292 mln dolarów i wycenie na poziomie 3,5 mld dolarów firma jest jednym z najcenniejszych fintechów w Europie.

Ma obecnie 6 milionów klientów na całym świecie i przetwarza transakcje o wartości 4 miliardów funtów miesięcznie.