Transmisja konferencji Startup Lean z San Francisco na żywo w Polsce

Dodane: 29.11.2012

Mam Startup

Udostępnij:

Już 3 grudnia odbędzie się w San Francisco konferencja Lean Startup Conference organizowana przez Erica Riesa, autora książki ,,The Lean Startup”. Wezmą w niej udział największe nazwiska, które wykorzystują metodę Lean Startup w swojej działalności.

Już 3 grudnia odbędzie się w San Francisco konferencja Lean Startup Conference organizowana przez Erica Riesa, autora książki ,,The Lean Startup”. Wezmą w niej udział największe nazwiska, które wykorzystują metodę Lean Startup w swojej działalności.

Lean Startup to zbiór dobrych praktyk biznesowych opartych o szybkie projektowanie, skrupulatne metryki i szybkie sprawdzanie produktu przez rynek. Celem metody jest redukcja kosztów i czasu rozwoju nowych produktów oraz lepsze zarządzanie rozwojem nowych produktów poprzez rygorystyczny proces analizy metryk i eliminację ryzyka. Metoda wywodzi się z obszaru nowych technologii i startupów. Jednocześnie jest z powodzeniem stosowana przez dojrzałe przedsiębiorstwa, takie jak np. General Electric, tworzące usługi i produkty działające ,,offline”.

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz przygodę z metodą Lean Startup, czy wykorzystujesz ją w swoich projektach, ta konferencja wskaże najlepsze praktyki wykorzystywane przez najbardziej znane nazwiska w branży. Sam Eric Ries o metodzie Lean Startup mówi: „Lean Startup nie jest o tym by działać tanio, ale by działając oszczędnie tworzyć wielkie rzeczy”

W konferencji wezmą udział znani innowatorzy, twórcy startupów, przedstawiciele firm z listy Fortune 500, prelegenci z agencji rządowych oraz organizacji non-profit. Podzielą się oni swoją wiedzą jak wykorzystać metodę Lean Startup by zbudować dochodową organizację. Pośród ponad 30 prelegentów warto wymienić najbardziej znanych:

  • Marc Andreessen, twórca przeglądarki Mosaic i Netscape oraz jednego z ważniejszych funduszy branży technologicznej. Andreessen Horowitz przeszli udane inwestycje w takie firmy jak Instragram, Groupon, Zynga czy Skype.
  • Steve Blank, profesor przedsiębiorczości ze Stanford, autor ,,Startup Owner’s Manual”, jednego z najważniejszych zbiorów praktycznej wiedzy (,,manuali”) dla przedsiębiorców tworzących nowe biznesy.
  • Eric Ries, autor ,,The Lean Startup”, jednej z najbardziej popularnych książek z dziedziny przedsiębiorczości ostatnich kilku lat. Popularyzator koncepcji Lean Startup.
  • Beth Comstock, szefowa marketingu w GE
  • Ash Maurya, autor ,,Running Lean”, popularnego podręcznika opisującego praktyczny wymiar zastosowania Lean Startup.

Konferencja odbywa się w San Francisco, jednak dzięki współpracy kilku ośrodków w Polsce możliwy będzie udział w niej poprzez transmisję na żywo. Jak mówi Wiktor Schmidt Naszym celem jest przybliżenie metody Lean Startup polskim firmom, a nie ma lepszej metody niż nauka od praktyków. Dlatego wspólnie organizujemy transmisję live w kilku miastach. Transmisja na żywo będzie dostępna w następujących miejscach:

Poznań

Miejsce: ZOO Coworking
Organizator: Cyryl Kwaśniewski
Rejestracja: http://leanstartuppoznan.eventbrite.com/
Event na FB: https://www.facebook.com/events/432721633444102/

Warszawa

Miejsce: AIP Business Link
Organizatorzy: Wisdio, Tonight, LookSoft
Rejestracja: http://leanstartupwarsaw.eventbrite.com/
Event na FB: https://www.facebook.com/events/255570131236563/

Gdańsk

Miejsce: Inkubator STARTER
Organizatorzy: Inkubator STARTER, Thinkmedia, VentureCity.eu, FastPR
Rejestracja: http://leanstartupgdansk.eventbrite.com/
Event na FB: https://www.facebook.com/events/303946733038487/

Gliwice

Miejsce: siedziba firmy PIDI, Arkońska 4/4
Organizatorzy: PIDI aplikacje internetowe, TELEO.pl
Rejestracja: http://leanstartupgliwice.eventbrite.com/
Event na FB: https://www.facebook.com/events/493230480721235/

źródło: informacja prasowa