Trello przejęte. Nowy właściciel zapłacił 425 milionów dolarów

Dodane: 10.01.2017

Adam Sawicki

Udostępnij:

Trello to narzędzie do zarządzania zadaniami, z którego korzysta 19 milionów użytkowników. Właśnie zostało przejęte za 425 milionów dolarów przez Atlassian. Nowy właściciel pomoże spółce m.in. zintegrować aplikację z kolejnymi narzędziami.

fot. materiały prasowe 

Organizacja pracy 

– Trello stanie się ważną częścią portfolio Atlassian, oferując nowy i zabawny sposób porządkowania często niechlujnych informacji, które przekazywane są dużym zespołom. Jego system kart jest intuicyjny, łatwy w obsłudze i natychmiast znajomy, a do tego stał się wyjątkowo popularny wśród pracowników marketingu, działów prawnych, zasobów ludzkich, sprzedaży i nie tylko – pisze Mike Cannon-Brookes, CEO Atlassian. 

Obecnie z usługi korzysta ponad19 milionów użytkowników, w tym między innymi Google, National Geographic i Czerwony Krzyż. Rozwiązanie to dostępne jest w dwóch wariantach darmowym i płatnym. Według zapowiedzi, internauci organizujący pracę za pomocą Trello mogą być spokojni, ponieważ po przejęciu startupu przez Atlassian narzędzie nadal będzie działać, jak dotychczas. 

Trello bez zmian 

Do tego nowy właściciel zachowa wszystkich stu pracowników zaangażowanych w rozwój projektu, którzy wciąż będą pracować samodzielnie. Wesprze ich jedynie finansowo i merytorycznie podczas prowadzenia praca badawczo-rozwojowych. Słowem: Trello ma być jeszcze bardziej wygodne niż do tej pory i zintegrowane z kolejnymi narzędziami. 

– Uruchomiliśmy Trello pięć lat temu podczas konferencji TechCrunch Disrupt w San Francisco. W tym czasie zaczął zmieniać się sposób, w jaki ludzie pracują. Smartfony zaczęły zmieniać nasze podejście do komunikacji. Ludzie oczekiwali narzędzi pracy, które byłyby tak samo łatwe w użytkowaniu i zabawne, jak te, z których korzystają w życiu osobistym – pisze Michael Pryor, CEO Trello. 

100 mln użytkowników 

Dodaje, że twórcy programu chcieli dać internautom rozwiązanie, które spełniałoby ich oczekiwania. Wzięli więc na warsztat karteczki przyklejane do tablicy i zaprojektowali aplikację webową i mobilną w taki sposób, żeby jak najbardziej przypominała właśnie tę metodę pracy. Pomysłodawcy usługi marzyli wtedy o stworzeniu narzędzia, z którego będzie korzystać 100 milionów użytkowników. Być może z pomocą nowego właściciela osiągną ten cel. 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem