Trenujesz w domu? Znajdź najlepsze wideo – Fit-Mix

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Udostępnij:

Zajęcia fitness zyskały na popularności. Żeby zadbać o zgrabną sylwetkę nie musimy zapisywać się na zajęcia sportowe. Możemy natomiast włączyć komputer i znaleźć odpowiedni materiał wideo przygotowany przez trenerów personalnych. Te znajdziemy za pomocą wyszukiwarki Fit-Mix.

Trening nie tylko na siłowni

Jedyny sposób na osiągnięcie wymarzonej i zdrowej sylwetki jest prosty. Wystarczy mieć odpowiednią dietę i regularnie trenować. Z kolei metod ćwiczeń jest naprawdę wiele. Początkujący sportowcy mają do dyspozycji kilkanaście dyscyplin, z których w ostatnim czasie na popularności zyskały fitness i kulturystyka. Do tego osoby zaczynające przygodę ze sportem muszą zdecydować się na program treningowy i klub, w którym będą ćwiczyć. A to nie łatwe zadanie.

Jednocześnie należy pamiętać, że zorganizowane zajęcia sportowe to dodatkowy wydatek, którego nie każdy chce i może ponosić. Wtedy pozostaje nam ćwiczyć w domu. Ale jak to robić efektywnie? Wystarczy znaleźć w sieci materiały wideo przygotowane przez profesjonalnych trenerów personalnych i podążać za wskazówkami, których udzielają. W tym z kolei pomoże nam narzędzie stworzone przez Tomasza Sobczyka, startupowca i pasjonata aktywności fizycznych.

Najlepsze filmy w jednym miejscu

Mowa o Fit-Mix, wyszukiwarce treningów wideo dopasowanych do indywidualnych preferencji użytkownika. Za pośrednictwem serwisu, jak przekonuje jego twórca, znajdziemy materiały przygotowanie wyłącznie przez uznanych na świecie i w Polsce trenerów. Dlatego też internauci nie muszą wertować kolejnych stron YouTube’a, żeby znaleźć godnych uwagi wideo. Te najlepsze znajdą w jednym miejscu. – Dzięki naszej usłudze, osoba chcąca zacząć przygodę z aktywnością fizyczną w łatwy i intuicyjny sposób znajdzie trening– mówi.

Za pomocą bezpłatnej wyszukiwarki Fit-Mix, dotrzemy do filmów instruktażowych o różnym poziomie zaawansowania. Sobczyk przekonuje, że usługa jest dedykowana zarówno początkującym sportowcom, jak również tym, którzy przez lata wylewali poty na salach treningowych. Wystarczy określić rodzaj treningu (np. siłowy), poziom zaawansowania (od 1 do 5), rodzaj sprzętu i wcisnąć klawisz „szukaj”. Pojawi się wówczas lista dostępnych materiałów, z której wybieramy najbardziej zbliżony do naszych preferencji klip.

12 tysięcy unikalnych odsłon

Serwis wystartował 15 sierpnia. – Projekt jest na etapie absolutnego raczkowania – przyznaje Sobczyk i dodaje, że obecnie większość działań, które przedsiębiorca podejmuje dotyczy promocji serwisu i pozyskania kolejnych użytkowników. Dotychczas zespół stojący za Fit-Mix odnotował 12 tysięcy unikalnych odsłon. – Wśród osób, które po raz kolejny odwiedzają naszą witrynę średni czas trwania sesji wynosi ponad 5 minut – mówi.

W najbliższym czasie Tomasz Sobczyk planuje wzbogacić bazę materiałów wideo oraz zautomatyzować ten proces. Jak na razie filmy dodawane są przez zespół czuwający nad przedsięwzięciem, a w niedalekiej przyszłość ta opcja ma być udostępniona również zalogowanym użytkownikom. Wtedy będą mogli oni zasilać bazę Fit-Mix materiałami wideo mniej znanych trenerów. Ponadto pomysłodawca projektu zamierza wystartować z anglojęzyczną wersją serwisu. Czyżby startupowiec szykował się do debiutu na arenie międzynarodowej? Tego niestety nie zdradził.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem