Tripsta.pl z aplikacją do mobilnej rezerwacji biletów lotniczych na iPhone’a

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Internetowe biuro podróży Tripsta.pl znane polskim podróżującym, jako pośrednik w sprzedaży biletów lotniczych wprowadził możliwość zrobienia szybkiej rezerwacji biletów lotniczych za pośrednictwem wygodnej aplikacji mobilnej. Działania związane z rozbudową kanału sprzedaży to ukłon w stronę coraz liczniejszej grupy konsumentów dokonujących rezerwacji biletów lotniczych za pośrednictwem smartfonów lub tabletów.

W związku z coraz większą popularnością urządzeń mobilnych Tripsta.pl uruchomiła aplikację służącą do rezerwacji biletów lotniczych do dowolnych zakątków świata przez urządzenia mobilne. – Powstanie aplikacji jest odpowiedzią na potrzeby i zapotrzebowania naszych klientów. Świadczy o tym, gwałtowny wzrost zainteresowania rezerwacjami dokonywanymi drogą mobilną, który od roku 2013 wzrósł o ponad 11 proc. w zakresie rezerwacji dokonywanych za pośrednictwem tabletów oraz o ponad 28 proc. rezerwacji dokonywanych za pośrednictwem smartfonów – informuje Pantos Papazoglou, Mobile Product Manager z Tripsta.pl, który zarządza procesem powstania aplikacji.

Zdjęcie royalty free z Fotolia

Nowa aplikacja umożliwi pasażerom znaleźć i wybrać najlepsze połączenia – pod kątem szybkości ich wyszukania, jak i najkorzystniejszych cen. Przede wszystkim jednak pozwoli zarezerwować bilet za pośrednictwem telefonu w każdym miejscu i o każdej porze.

Aplikacja przygotowana przez Tripsta.pl będzie dostępna w języku polskim. Użytkownicy znajdą również jej wersję dostępną w języku angielskim, rosyjskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, tureckim oraz rumuńskim i greckim. Zaprojektowanie darmowej aplikacji, która jest dedykowana urządzeniom z systemem operacyjnym iOS7 oraz dostosowuje się do rozmiaru ekranu urządzenia, stanowi pierwszy krok w rozwoju kanału rezerwacji mobilnych dla Tripsta.pl.

Aplikacja została zaprojektowana w oparciu o najlepsze praktyki związane z user experience. Głównym założeniem projektu było stworzenia narzędzia cechującego się prostotą i wygodą użytkowania.

Do podstawowych funkcji aplikacji należy szybkie i bezproblemowe wyszukanie oraz rezerwacja biletów lotniczych, zarówno dla tradycyjnych przewoźników, jak i dla tanich linii lotniczych. Aplikacja umożliwi użytkownikowi przede wszystkim szybkie wyszukiwanie lotu do interesującej użytkownika destynacji, jego rezerwację, a następnie uiszczenie płatności. W dalszej kolejności także zarządzanie rezerwacjami oraz ich ewentualne zmiany. Rezultaty wyszukiwań opierają się przede wszystkim na wskazanym przez użytkownika miejscu i czasie wylotu oraz jego cenie. Dzięki aplikacji możliwy jest również szybki wybór destynacji powrotnej, daty powrotu oraz doboru ilości pasażerów podczas podróży lotniczej.

Aplikacja jest dostępna do pobrania za darmo w iTunes App Store od 24 lipca 2014 roku.

Aplikacja jest dedykowana urządzeniom z systemem operacyjnym iOS7 i nowszymi (ponadto kompatybilna jest z urządzeniami takimi jak: iPhone 4/4S oraz 5/5S).