Trójmiejska aplikacja dla aktywnych rodziców

trojmiejska aplikacja dla aktywnych rodzicow
Udostępnij:
Kobiety w środowisku startupowym, a w szczególności w obszarze technologicznym, nadal stanowią mniejszość, więc tym bardziej należy zwrócić uwagę prężnie rozwijający się projekt MOBABY - aplikację mobilną dla aktywnych rodziców.

MOBABY, w zamyśle projektantki i pomysłodawczyni Magdaleny Góreckiej, to darmowa aplikacja mobilna (miejski-pomocnik) dla rodziców, która pozwala za pomocą geolokalizacji odnajdywać miejsca przyjazne małym dzieciom. Co warte zauważenia, aplikacja ma być wyposażona w możliwość filtrowania lokalizacji po obecności np. wysokich krzesełek, przewijaków czy podjazdów dla wózków. 

Magda Górecka przyznaje, że pomysł na aplikację pojawił się w związku z jej własną potrzebą. "Trzy miesiące po porodzie chciałam wrócić do "miejskiego" życia, spotykać przyjaciół na kawie czy wyskoczyć na obiad do knajpy. I nagle pojawiły się typowe trudności: "Czy w lokalu zmieści się wózek?", "Gdzie ja znajdę przewijak?". Po rozmowach z innymi młodymi rodzicami, okazało się, że nie tylko ja mam taki problem, ale jest to coraz powszechniejsza trudność, nie tylko świeżo upieczonych rodziców. A niestety aplikacje typu Google Maps czy Foursquare nie odpowiedzą na te pytania. Stąd projekt MOBABY."

W chwili obecnej MOBABY zakwalifikowało się się do gdyńskiego Programu Akceleracji „Startup Wanted”, prowadzonego przez Pomorski Park Naukowo-Technologicznych oraz walczy w III etapie konkursu Gdyński Biznesplan w kategorii „Innowacyjne rozwiązania i technologie”. Startup pracuje nad wersją testową aplikacji, a jej uruchomienie w Trójmieście planowane jest na lato tego roku.