Rozwijasz startup i szukasz możliwości finansowania? Zgłoś się do programu akceleracyjnego EIT Health InnoStars Awards

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Rozwijasz startup i szukasz możliwości finansowania? Zgłoś się do programu akceleracyjnego EIT Health InnoStars Awards

Udostępnij:

EIT Health InnoStars Awards to program akceleracji skierowany do startupów z sektora medycznego, które poszukują wsparcia finansowego, pomocy doświadczonych ekspertów i kontaktów biznesowych. Obecnie trwa nabór do kolejnej edycji EIT Health InnoStars Awards. Jeśli chcesz wziąć w niej udział, pospiesz się – organizatorzy czekają na Twoje zgłoszenie do 16 kwietnia.

EIT Health po raz kolejny prowadzi nabór do swojego flagowego programu akceleracji InnoStars Awards. Program skierowany jest do startupów z szeroko pojętego obszaru medtech, czyli startupów, które tworzą rozwiązania technologiczne poprawiające zdrowie fizyczne i kondycję psychiczną człowieka.

Warunki uczestnictwa w programie

Aby wziąć udział w InnoStars Awards, należy się zgłosić za pośrednictwem tego formularza i spełnić poniższe warunki:

  • Posiadać status mikro lub małego przedsiębiorstwa (zgodnie z definicją podaną przez Unię Europejską).
  • Być spin-offem lub startupem na wczesnym etapie rozwoju. Poprzez wczesny etap rozwoju organizatorzy rozumieją podmioty mające gotowy prototyp lub MVP usługi lub produktu, nie dostępne jeszcze w sprzedaży.
  • Mieć zarejestrowaną firmę (np. jednoosobowa działalność gospodarcza).
  • Prowadzić biznes w jednym z krajów Europy Środkowej, Wschodniej i Południowej: Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Estonia, Grecja, Węgry, Włochy, Łotwa, Litwa, Malta, Czarnogóra, Republika Macedonii Północnej, Polska, Portugalia, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Ukraina, Turcja.

Jeśli o Tobie mowa, zgłoś się. Masz czas do 16 kwietnia tego roku.

Dlaczego warto wziąć udział w InnoStars Awards?

Oczywistą korzyścią jest wsparcie finansowe, na które mogą liczyć uczestnicy EIT Health InnoStars Awards. Wynosi ono aż 25 000 euro. Niemniej aspekt finansowy to tylko jeden z pozytywów uczestnictwa w programie. Jego beneficjenci mogą też liczyć na szerokie wsparcie merytoryczne i zdobycie cennych kontaktów biznesowych.

Korzyści z uczestnictwa w InnoStars Awards:

  • Udział w sesjach mentoringowych.
  • Wsparcie merytoryczne doświadczonych ekspertów w procesie wejścia na rynek.
  • Udział w warsztatach w wybranych miastach w Europie i możliwość nawiązania kontaktów z innymi przedsiębiorcami i tym samym pozyskanie pierwszych partnerów biznesowych.
  • Możliwość zaprezentowania swojego pomysłu przed czołowymi inwestorami, co może zaowocować pozyskaniem dodatkowego (poza główną nagrodą) finansowania na rozwój.

Sukcesy laureatów programu

O tym, że warto wziąć udział EIT Health InnoStars Awards przekonali się laureaci poprzednich edycji programu akceleracyjnego. Na przykład UVera, które opracowało ekologiczną, bezpieczną i naturalną substancję chroniącą przed promieniowaniem UV, podczas akceleracji zainteresowało swoim pomysłem potencjalnych inwestorów.

Z kolei SensoriumLab, które stworzyło mobilne urządzenie służące do nieinwazyjnej diagnostyki chorób płuc o nazwie Plefind, otrzymało w 2019 roku dofinansowanie na dalszy rozwój swojego projektu w programie EIT Health Headstart.

laureaci EIT Health InnoStars Awards

Zgłosiłeś się? Zobacz, co Cię czeka

Jeśli do 16 kwietnia wypełniłeś ten formularz, to w kolejnym kroku zewnętrzni eksperci wezmą pod uwagę Twoją kandydaturę i do końca maja wybiorą najbardziej obiecujące startupy, które przejdą do następnego etapu konkursu. Następnie, od czerwca do września, uczestnicy EIT Health InnoStars Awards wezmą udział w warsztatach i sesjach mentoringowych szlifując swoje pomysły biznesowe.

Ten etap zakończy się złożeniem przez uczestników biznesplanów i wyborem 10 finalistów. Finałowa dziesiątka zaprezentuje swoje startupy przed komisją konkursu, na którą składają się pracownicy służby zdrowia, przedstawiciele głównych partnerów przemysłowych EIT Health i eksperci rynkowi. Tego dnia zostaną też ogłoszeni zwycięzcy.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w programie i skorzystania z jego licznych korzyści.

 

Artykuł reklamowy powstał we współpracy z EIT Health