Trwa nabór do konkursu Huawei Startup Challenge 2. Na startupy czekają wysokie nagrody finansowe

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Trwa nabór do konkursu Huawei Startup Challenge 2. Na startupy czekają wysokie nagrody finansowe

Udostępnij:

Prowadzisz startup z obszaru ochrony środowiska? A do tego potrzebujesz wsparcia dużej firmy technologicznej i zastrzyku gotówki? Weź udział w konkursie #HuaweiStartupChallenge2, którego organizatorzy – Huawei i Startup Academy – pomogą Ci rozwinąć projekt i zmierzyć się z ekologicznymi wyzwaniami.

#HuaweiStartupChallenge2 to druga edycja wyjątkowego konkursu skierowanego do innowacyjnych polskich startupów, które z Huawei i Startup Academy chcą wspólnie stawić czoła palącym problemom ekologicznym. Temat postępującej degradacji środowiska naturalnego oraz następstw zmian klimatycznych to jedno z głównych światowych wyzwań. Obowiązkiem wszystkich nas jest dbanie o planetę, aby zostawić ją po sobie lepszą, dla kolejnych pokoleń. #ZostawŚwiatLepszyNiżGoZastałeś-aś! to główne hasło konkursu. Przekonamy się, czy polskie startupy to potrafią.

Tegoroczny motyw przewodni konkursu Huawei Startup Challenge wpisuje się w długofalową strategię przedsiębiorstwa, aby rozwiązywać problemy współczesnego świata za pomocą przełomowych, innowacyjnych technologii. Poprzednia edycja konkursu była skoncentrowana na równie ważnych zagadnieniach społecznych, tj. poszukiwaniu rozwiązań na rzecz przeciwdziałania wykluczeniom przy pomocy technologii.

#HuaweiStartupChallenge2 – kto może wziąć udział w konkursie?

Zwiększenie odnawialnych źródeł energii w globalnym miksie energetycznym, zwiększenie efektywności zużycia energii, redukcja zanieczyszczeń wody, likwidacja nielegalnych wysypisk, poprawa efektywności systemu segregacji odpadów, technologie na rzecz czystego powietrza czy wspierające recycling to tylko niektóre z obszarów, w których można zastosować innowacje.

Udział w drugiej edycji konkursu #HuaweiStartupChallenge2 mogą wziąć polskie startupy, których rozwiązania technologiczne wspierają realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ w odniesieniu do wyzwań klimatycznych i środowiskowych. Mowa nie tylko o odpowiedzialnych społecznie startupach, ale również o:

  • ambitnych polskich inżynierach,
  • doświadczonych i mniej doświadczonych przedsiębiorcach,
  • a także o wynalazcach, którzy są na początku swojej drogi do ekologicznej innowacji.

Słowem: #HuaweiStartupChallenge2 skierowany jest do wszystkich innowatorów, których rozwiązania wpisują się w koncepcję „tech for better planet”, promowaną przez Huawei i Startup Academy.

Nabór wciąż trwa!

Aplikacje konkursowe można składać do 31 października 2021 roku za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie konkursu – o tutaj, pod tym linkiem.

Co będzie potem?

Spośród zgłoszonych pomysłów organizatorzy konkursu wybiorą 20 najlepszych projektów. Następnie przygotują dla nich skrojone na miarę wyzwania. A uczestnicy będą mieć 3 tygodnie na zmierzenie się z nimi i wypracowanie innowacyjnych rozwiązań.

W kolejnym etapie kapituła konkursu wybierze 10 projektów, które trafią do finału #HuaweiStartupChallenge2. W lutym 2022 roku w Warszawie odbędzie się Gala Finałowa – to podczas niej finaliści zaprezentują swoje projekty i powalczą o nagrody.

#HuaweiStartupChallenge2 – o co toczy się walka?

Walka toczy się o lepszą planetę, ale dla zwycięzców przygotowane są również nagrody pieniężne, które pozwolą innowatorom pracować nad ulepszaniem ich technologii. Organizatorzy #HuaweiStartupChallenge2 przyznają je trzem najlepszym projektom:

  • ?pierwsze miejsce – 100 000 złotych
  • ?drugie miejsce – 60 000 złotych
  • ?trzecie miejsce – 40 000 złotych

Formuła konkursu przewiduje także nagrody specjalne od partnerów programu. Jedna z takich nagród ufundowana zostanie przez Krajową Izbę Klastrów Energii. Poza wsparciem finansowym zwycięski startup otrzyma także mentoring i możliwość wdrożenia swojego rozwiązania.

Ale to nie wszystko. Uczestnictwo w Huawei Startup Challenge 2 to szansa dla początkujących przedsiębiorców, startupów i innowatorów na dotarcie ze swoimi projektami do międzynarodowych i polskich przedstawicieli ekosystemu startupowego. Poza nagrodami pieniężnymi uczestnicy mogą liczyć na wsparcie merytoryczne.

Potrafisz zmienić świat na lepsze? Weź udział!

 

Artykuł powstał we współpracy ze Startup Academy