Trwa nabór do konkursu ł.pitch Startup Challenge

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Trwa nabór do konkursu ł.pitch Startup Challenge

Udostępnij:

30 stycznia 2022 ruszyły zgłoszenia do czwartej edycji konkursu dla startupów organizowanego podczas LSE SU Polish Economic Forum. Jego uczestnicy mogą liczyć na wsparcie rozwoju o wartości do 500 tys. euro, kompleksowy mentoring prawny od kancelarii Kondracki-Celej oraz 3 tys. funtów nagrody pieniężnej to pula tegorocznych nagród. Dodatkowo Bank Gospodarstwa Krajowego ufunduje nagrodę specjalną dla projektów rozwijających technologie z wykorzystaniem trzech zasobów – wody, wodoru i/lub węgla.

Dla kogo jest ł.pitch?

Konkurs skierowany jest do startupów na wczesnym etapie rozwoju – pre-seed oraz seed – w których przynajmniej jedna osoba z zespołu założycielskiego jest z Polski. W ramach konkursu polskie startupy będą miały szansę zaprezentować się przed jury złożonym z potencjalnych inwestorów oraz przedstawicieli polskiej sceny biznesowej. Wśród byłych członków jury są m.in. Sebastian Kulczyk (Kulczyk Investments), Krzysztof Krawczyk (CVC) i Paweł Zielewski (Forbes).

– Misją ł.pitch jest wsparcie wyjątkowych talentów, nierzadko naszych rówieśników, przez stworzenie możliwości zaprezentowania swoich pomysłów przed komisją złożoną z ekspertów i przedsiębiorców, gośćmi oraz uczestnikami największej studenckiej konferencji w Wielkiej Brytanii. Pragniemy przyspieszyć rozwój innowacyjnych firm w polskim ekosystemie przedsiębiorczości. Obserwując zwycięzców poprzednich edycji, Tensorflight, Comixify, GGPredict, widzimy, że świetnie radzą sobie na polskiej i międzynarodowej scenie startupowej. Napędza nas to do kontynuowania przedsięwzięcia – mówi Julianna Klęk, liderka tegorocznej edycji ł.pitch Startup Challenge

Tensorflight, zwycięzca pierwszej edycji ł.pitch, to twórca oprogramowania pozwalającego na automatyczną analizę zdjęć satelitarnych i lotniczych, kilka miesięcy temu zakończył rundę finansowania serii A. W 2021 znalazł się w gronie topowych firm InsurTech w Stanach Zjednoczonych. W Polsce, rozwiązania wypracowane przez zespół Tensorflight były wdrażane m.in. przez Krajową Administrację Skarbową. Zwycięzca ostatniej edycji konkursu, GGPredict, firma tworząca wirtualne treningi do gry komputerowej CS GO, ostatnio zgromadził 1 mln Euro na ekspansje na rynki Skandynawskie i Amerykański.

Przebieg konkursu

Do finału konkursu, który odbędzie się 12 marca 2022 w Londynie, zakwalifikowane zostaną cztery startupy. Następnie w formule „Dragon’s Den” zostaną ocenione przez jury. Zgłoszenia do ł.pitch przyjmowane są do 26 lutego 2022 roku. Aby wziąć udział w konkursie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na tej stronie oraz na profilu Facebookowym LSE PBS ł.pitch. Warto zaznaczyć, że transfer do Londynu oraz bilety na uroczysty bal odbywający się po konferencji są fundowane z środków Polish Economic Forum – uczestnicy, potencjalni finaliści nie muszą się więc obawiać o kwestie logistyczne związane z przelotem po zakwalifikowaniu się do finału.