PKN ORLEN poszukuje startupów. Nabór do VI edycji ORLEN Skylight Accelerator trwa do 21 grudnia

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

ORLEN

Udostępnij:

PKN ORLEN organizuje już VI edycję swojego programu akceleracyjnego ORLEN Skylight Accelerator. Udział w niej wziąć mogą startupy z szeroko pojętego Przemysłu 4.0, a zgłoszenia przyjmowane są do 21 grudnia.

Trwa nabór do VI edycji programu akceleracyjnego ORLEN Skylight Accelerator skierowanego do startupów technologicznych o międzynarodowym zasięgu. Żeby wziąć w nim udział, należy się zgłosić do 21 grudnia, wypełniając ten formularz.

VI edycja ORLEN Skylight Accelerator

Kogo poszukuje PKN ORLEN?

Tym razem organizator ORLEN Skylight Accelerator poszukuje startupów z 5 obszarów technologicznych, które odpowiadają na wyzwania, przed którymi stoi koncern.

Wspomniane obszary to:

  1. Przemysł 4.0 oraz bezpieczna organizacja
  2. Cyfrowa organizacja
  3. Woda w procesach przemysłowych
  4. Nowoczesna stacja i klient przyszłości
  5. Efektywna i niskoemisyjna energetyka

ORLEN Skylight Accelerator – czy to program dla mnie?

Chęć udziału w programie akceleracyjnym PKN ORLEN warto zgłosić z kilku powodów. Najważniejszy brzmi: zakwalifikowane startupy uzyskają dostęp do infrastruktury operacyjnej koncernu, a także wsparcie doświadczonych mentorów i ekspertów, którzy pokierują ich w kolejnych przedsiębiorczych krokach.

Ponadto uczestnicy ORLEN Skylight Accelerator uzyskają możliwość:

  • przetestowania swojego rozwiązania w środowisku operacyjnym PKN ORLEN,
  • zdobycia cennego doświadczenia podczas pilotażu i nawiązania komercyjnej współpracy z koncernem po zakończeniu programu akceleracyjnego,
  • wsparcie doświadczonych mentorów i ekspertów,
  • otrzymania wynagrodzenia za przygotowanie technologii do testów i realizację wdrożenia pilotażowego.

Początki ORLEN Skylight Accelerator

Przypomnijmy, że PKN ORLEN zaprezentował ORLEN Skylight Accelerator w lipcu 2021 roku. Przy tej okazji dowiedzieliśmy się, że jego celem jest wsparcie obszarów biznesowych PKN ORLEN (w tym produkcji petrochemicznej, energetyki i sprzedaży detalicznej), a akcelerator działa w modelu open innovation.

Ponadto wspomniano wtedy, że w ciągu 10 lat ORLEN Skylight accelerator przeznaczy na innowacje i działalność badawczo-rozwojową 3 miliardy złotych. Z kolei w maju tego roku koncern z Płocka pochwalił się wynikami, jakie do tamtej pory zrealizował akcelerator. Mówiono wówczas o partnerstwie z 12 startupami.

Nabór do VI edycji programu akceleracyjnego ORLEN Skylight Accelerator to szansa, aby również Twój startup nawiązał współpracę z PKN ORLEN.