Trwa XIII edycja konkursu „Innowator Mazowsza”

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Trwa XIII edycja konkursu „Innowator Mazowsza”

Udostępnij:

Innowacyjne Firmy i Innowacyjnych Naukowców z województwa mazowieckiego zapraszamy do udziału w XIII edycji konkursu „Innowator Mazowsza”.

Celem konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie młodych talentów pośród naukowców i firm z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które opracowały i wdrożyły innowacyjne rozwiązania w regionie Mazowsza.

  • Łączna pula nagród to aż 113 tys. zł.
  • Zgłoszenia do konkursu odbywają się za pomocą formularzy, dostępnych pod adresem: innowatormazowsza2021.pl.
  • Nabór wniosków trwa do 14.09.2021 r.

Konkurs przeprowadzany jest w dwóch kategoriach: Innowacyjna Firma oraz Innowacyjny Naukowiec.

Do wygrania są również atrakcyjne nagrody od Partnerów Konkursu m.in.: voucher na studia na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego; konsultacje merytoryczne z pracownikami Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie; studia podyplomowe i warsztaty z zespołem Centrum Transferu Wiedzy w SWPS, voucher na studia podyplomowe w Collegium Civitas, program preinkubacji ufundowany dla trzech zespołów od Politechniki Warszawskiej; usługi doradcze o wartości 10 000 zł od Agritech Hub; indywidualny 6-miesięczny mentoring biznesowy od Youth Business Poland.

Obejrzyj spot o konkursie.

Idea Konkursu polega na wspieraniu i promowaniu roli innowacyjności w rozwoju gospodarczym regionu i zdobywaniu kompetencji opartych na nowoczesnych technologiach.

Tematyka konkursu obejmuje innowacje techniczne (produktowe i procesowe), organizacyjne, marketingowe i inne o potencjalnej wartości gospodarczej, które mogą̨ znaleźć zastosowanie w codziennej praktyce. Udział w konkursie to również niepowtarzalna okazja do czerpania inspiracji i nawiązania współpracy pomiędzy środowiskiem nauki i biznesu.

W konkursie “Innowator Mazowsza” doceniane są firmy, które skutecznie dopasowują się do zmian i potrzeb otoczenia poprzez rozszerzanie działalności i tworzenie nowych produktów oraz naukowcy, których prace doktorskie są istotne dla rozwoju gospodarki. Tworzenie nowych usług i koncepcji, generowanie i doskonalenie pomysłów, adaptacja do zmieniającej się rzeczywistości to nieodłączne elementy pracy każdego przedsiębiorcy i naukowca.

Organizatorem konkursu jest Samorząd Województwa Mazowieckiego, który od lat podejmuje szereg inicjatyw, służących rozwojowi innowacji, będących przestrzenią do kształcenia i nagradzania najbardziej kreatywnych przedsiębiorców i naukowców. Więcej informacji o dotychczasowych działaniach można znaleźć na stronie https://innowacyjni.mazovia.pl/.

Wykonawcą tej edycji konkursu jest Fundacja Przedsiębiorczości Kobiet, która kompleksowo wspiera przedsiębiorczość poprzez rozwijanie społeczności zawodowej, inicjowanie programów akceleracyjnych i biznesowych, popularyzowanie sieci biznesu i instrumentów finansowania dla startupów. Więcej o Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet na stronie https://siecprzedsiebiorczychkobiet.pl/.

Partnerzy: Uniwersytet Warszawski Wydział Zarządzania, Politechnika Warszawska, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny, Collegium Civitas, Agritech Hub, Youth Business Poland, Koleje Mazowieckie, Urząd Miasta Stołecznego Warszawy.

Patronat medialny: Gazeta MSP, Biznes2biznes, Mam Startup, Business Woman & Life, Fintek, NMS Magiel, Dla Studenta, Brief, Radio Pałacc, Radio Kampus, Brain Embassy, Design Thinking Institute, Black Swan Prestige, Centrum Nauki Kopernik.

 

Artykuł powstał we współpracy z Samorządem Województwa Mazowieckiego i Fundacją Przedsiębiorczości Kobiet.