Trwają zapisy do konkursu „Fabryka Przyszłości”. Zgłoszenia do 21 czerwca

Dodane: 07.05.2021

Hanna Baster

Udostępnij:

Celem konkursu jest wybranie zakładów produkcyjnych, które wdrażają innowacyjne rozwiązania w swoich halach produkcyjnych. Zgłoszenia mogą zgłaszać zarówno małe, średnie, jak i duże przedsiębiorstwa.

W ramach rywalizacji zakłady produkcyjne będą oceniane w siedmiu obszarach transformacji:

  1. Zaawansowane Technologie Produkcyjne
  2. Fabryka Cyfrowa
  3. Fabryka Ekologiczna
  4. Inżynieria End-to-End skupiona na kliencie
  5. Organizacja skupiona na ludziach
  6. Inteligentne wytwarzanie
  7. Otwarta fabryka jako część łańcucha wartości

Rząd chce, aby konkurs zachęcił jak najwięcej polskich firm do wprowadzania innowacji w swoich zakładach produkcyjnych. Jak powiedział dla Platformy Przemysłu Przyszłości wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii, Jarosław Gowin: – Dzięki inicjatywie Platformy Przemysłu Przyszłości wyróżnimy przedsiębiorstwa wprowadzające innowacyjne rozwiązania oraz przechodzące z powodzeniem transformację cyfrową. W ten sposób wypromujemy dobre praktyki z zakresu przemysłu 4.0, co wzmocni konkurencyjność polskiego przemysłu.

Udział w konkursie mogą wziąć zarówno małe, średnie, jak i duże przedsiębiorstwa – dla każdego ustalono osobną kategorię i nagrody. Zwycięskie firmy otrzymają tytuł “Polskich Fabryk Przyszłości”. Z czym wiąże się otrzymanie tego tytułu? Nie będzie to nagroda finansowa, ale promocyjna. W ramach nagrody uczestnik będzie miał prawo do:

  • umieszczenia loga konkursu wraz z informacją o przyznanej nagrodzie we wszystkich swoich materiałach promocyjnych oraz w kampaniach reklamowych,
  • promocji na łamach magazynu Przemysł Przyszłości,
  • promocji podczas debat i konferencji organizowanych przez Platformę Przemysłu Przyszłości.

Nagroda jest godna uwagi ze względu na zasięgi i wsparcie rządu dla Platformy Przemysłu Przyszłości, która jest organizacją publiczną.

Szczegółowe informacje o konkursie znajdziecie tutaj.