Trwają zapisy do konkursu „Fabryka Przyszłości”. Zgłoszenia do 21 czerwca

Dodane:

Hanna Baster Hanna Baster

Trwają zapisy do konkursu „Fabryka Przyszłości”. Zgłoszenia do 21 czerwca

Udostępnij:

Celem konkursu jest wybranie zakładów produkcyjnych, które wdrażają innowacyjne rozwiązania w swoich halach produkcyjnych. Zgłoszenia mogą zgłaszać zarówno małe, średnie, jak i duże przedsiębiorstwa.
W ramach rywalizacji zakłady produkcyjne będą oceniane w siedmiu obszarach transformacji:

 1. Zaawansowane Technologie Produkcyjne
 2. Fabryka Cyfrowa
 3. Fabryka Ekologiczna
 4. Inżynieria End-to-End skupiona na kliencie

 • Organizacja skupiona na ludziach
 • Inteligentne wytwarzanie
 • Otwarta fabryka jako część łańcucha wartości
 • Rząd chce, aby konkurs zachęcił jak najwięcej polskich firm do wprowadzania innowacji w swoich zakładach produkcyjnych. Jak powiedział dla Platformy Przemysłu Przyszłości wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii, Jarosław Gowin: – Dzięki inicjatywie Platformy Przemysłu Przyszłości wyróżnimy przedsiębiorstwa wprowadzające innowacyjne rozwiązania oraz przechodzące z powodzeniem transformację cyfrową. W ten sposób wypromujemy dobre praktyki z zakresu przemysłu 4.0, co wzmocni konkurencyjność polskiego przemysłu.

  Udział w konkursie mogą wziąć zarówno małe, średnie, jak i duże przedsiębiorstwa – dla każdego ustalono osobną kategorię i nagrody. Zwycięskie firmy otrzymają tytuł “Polskich Fabryk Przyszłości”. Z czym wiąże się otrzymanie tego tytułu? Nie będzie to nagroda finansowa, ale promocyjna. W ramach nagrody uczestnik będzie miał prawo do:

  • umieszczenia loga konkursu wraz z informacją o przyznanej nagrodzie we wszystkich swoich materiałach promocyjnych oraz w kampaniach reklamowych,
  • promocji na łamach magazynu Przemysł Przyszłości,
  • promocji podczas debat i konferencji organizowanych przez Platformę Przemysłu Przyszłości.

  Nagroda jest godna uwagi ze względu na zasięgi i wsparcie rządu dla Platformy Przemysłu Przyszłości, która jest organizacją publiczną.

  Szczegółowe informacje o konkursie znajdziecie tutaj.

  icon-112px-padlock Created with Sketch.

  Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem