Trzecia runda konkursu wspieranego przez Google – API Mashup startuje!

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Po dwóch udanych edycjach w 2011 roku, konkurs API Mashup – największy na świecie plac do testowania API – powraca. Do projektu dołączyli nowi partnerzy i członkowie jury, a wśród nich wiele ciekawych nazwisk.

Po dwóch udanych edycjach w 2011 roku, konkurs API Mashup – największy na świecie plac do testowania API – powraca. Do projektu dołączyli nowi partnerzy i członkowie jury, a wśród nich wiele ciekawych nazwisk.

Do naszego głównego partnera Google, którego API są najczęściej wykorzystywane przez programistów, dołącza GUG.cz, członek międzynarodowej społeczności programistów – GTUG. – Wierzymy, że wśród programistów jest wiele utalentowanych osób ze wspaniałymi pomysłami, które ciągle czekają na swój czas. Cieszymy się, że API Mashup daje im okazję do pokazania się i zwrócenia uwagi innych, aby rozwijać się jeszcze bardziej – komentuje Dan Franc, koordynator GUG.cz i doradca GTUG’ów na całym świecie.

Do jury dołączyła Esther Dyson – znana anioł biznesu, Gillian Muessig – założycielka SEOmoz, Martin Bryany – redaktor naczelny the Next Web, Jon Bradford ze Springboard – londyńskiego akceleratora i wielu głównych inwestorów z Polski, m.in. Piotr Wilam, Bartłomiej Gola, czy Wojciech Przyłęcki.

Bardzo się cieszę widząc Esther i Gillian w jury, które będą mogły wnieść trochę kobiecej perspektywy do oceny projektów. Wierzę, że oceny i porady od wszystkich członków jury pomogą uczestnikom w znalezieniu właściwego kierunku w dobrą stronę. – przekazuje główny organizator konkursu, Pavel Curda. Daniel Mendalka z GTUG Polska i ambasador konkursu na Polskę podkreślając wagę konkursu dodaje: – Z uwagi na fakt, że coraz więcej Start-Up’ów powstaje i jest rozwijanych w Polsce, jest to najlepszy czas dla konkursów takich jak API Mashup. Wiele z nich ma potencjał i może zyskać znaczącą popularność. Udało nam się zebrać wspaniały zespół ludzi do Jury i już nie mogę się doczekać projektów, które zostaną zgłoszone do oceny –.

Konkurs API Mashup jest miejscem gdzie masz szansę zgłosić swój projekt korzystający z API zewnętrznych serwisów, a na zwycięzców czeka wiele ciekawych nagród. Najlepszy projekt otrzyma pomoc w dalszym rozwoju, wliczając w to wsparcie i kontakty z potencjalnymi inwestorów. Konkurs jest otwarty dla wszystkich programistów z całego świata. Dzięki wsparciu od naszych partnerów medialnych najciekawsze projekty mogą liczyć na promocję wśród portali internetowych. Termin zgłaszania projektów mija 31 Maja 2012. Ogłoszenie zwyciezców – już w połowie czerwca.

Dołącz do nas!

Pavel Curda i zespół API Mashup

[email protected]

@APImashups

źródło: informacja prasowa