Trzy aktualizacje Facebooka, z których powinieneś skorzystać

trzy aktualizacje facebooka z ktorych powinienes skorzystac
Udostępnij:

Coroczne konferencje organizowane przez Facebooka, zawierają prezentację jego szefa, Marka Zuckerberga. Tak też było w tym roku. Tym razem twórca tego portalu społecznościowego ogłosił kolejne funkcje jakie zostaną wprowadzone do serwisu. Dowiedz się jakie i czy zmienią sposób w jaki korzystasz z tego portalu.

fot. flickr.com/photos/ter-burg CC BY 2.0

1. Embed filmików

Filmy opubliowane na Facebooku będziemy mogli embedować na innych serwisach. Znaczy to tyle, że zamiast przenoszenia na stronę portalu, aby obejrzeć dany filmik, będziemy mogli obejrzeć go z poziomu strony, którą właśnie odwiedzamy. Mark Zuckerberg powiedział, że wprowadzenie tej funkcji powiązane było z coraz większym zainteresowaniem takimi materiałami wśród internautów. Chce ułatwić im oglądanie filmów, niekoniecznie przebywając na stronie facebook.com, ale wplecionych w ulubione strony użytkowników.

fot. developers.facebook.com

Oprócz możliwości oglądania filmów na zewnętrznych stronach, Facebook chce ułatwić również zbieranie statystyk na temat tych materiałów. Będziemy mogli dowiedzieć się np. ile osób obejrzało dany materiał, z jakich krajów, ale też ile odsłon przyniosły zewnętrzne serwisy, które zaembedowały film. Dostęp do danych ma ułatwić analizę tego, kto był jego potencjalnym odbiorcą. Takie podejście do video otwiera drogę do współpracy z reklamodawcami, którzy mogliby promować produkty kilka sekund przed każdym filmem.

2. Aktualizacja komunikatora

Zuckerberg, na konferencji f8, zapowiedział aktualizację komunikatora od Facebooka, z którego codziennie korzysta blisko sześćset milionów użytkowników na całym świecie. Aktualizacje, o których mowa, dotyczą kolejnych paczek stickerów, czyli naklejek i gifów, które rozmówcy mogą sobie przesyłać, ale nie tylko. Po aktualizacji, możemy odpowiadać bezpośrednio na przesłany obrazek. Wśród dodatków jakie Facebook udostępnił nie zabrakło rysunków kotów.

Aktualizację Messengera już możemy pobrać na swoje urządzenia. Wśród ciekawych stickerów, które pobieramy jak zwykłą aplikację, możemy znaleźć "Shout for Messenger", czyli aplikację do szybkiego tworzenia napisów, sloganów, komunikatów na naszych zdjęciach. Do tekstu możemy dodać też emotikony. Kolejną wartą polecenia aplikacją od Facebooka jest "Selfied for Messenger", czyli program do robienia selfie. Wśród aktualizacji znajdziemy też apkę do łatwiejszego tworzenia i prowadzenia grup na portalu.

fot. developers.facebook.com

3. Komunikator dla biznesu

Facebook zapowiedział też wprowadzenie komunikatora dedykowanego osobom prowadzącym firmowe profile. Będą mieli dostęp do "Messenger Platform", czyli komunikatora za pomocą którego będą mogli łatwiej kontaktować się z klientami. Dla przykładu, Facebook chce ułatwić np. obsługę klienta w sprawie przesyłki, czy realizacji zamówienia. Aby usprawnić zarządzanie informacjami o kliencie i dzielenie się z nim danymi na temat zamówienia, ale też odpowiadanie na ich pytania, Facebook chce zintegrować komunikator z Zendeskiem.