Trzy inwestycje w narzędzia ułatwiające obsługę klienta

Dodane:

Karolina Halik Karolina Halik

Udostępnij:

W ostatnich tygodniach na scenie technologicznej wydarzyło się wiele interesujących inwestycji i przejęć. Oto trzy z nich, które dotyczyły narzędzi usprawniających sprzedaż i obsługę klienta. Sprawdź, może właśnie tych narzędzi brakuje w Twojej firmie.

fot. unsplash.com

Ułatwienie w obsłudze klienta

Francuski startup Aircall zebrał rundę finansowania w wysokości 29 milionów dolarów za rozwiązanie dla call center oparte na chmurze. Draper Esprit poprowadził rundę z udziałem NextWorld Capital, Balderton Capital i Newfund. Firma zebrała łącznie 40,5 miliona dolarów.

Aircall jest SaaSem, który działa w branży call center. Sprawdzi się w firmach, które mają duże zespoły wsparcia i sprzedaży. Po zarejestrowaniu się na platformie otrzymujesz wirtualne numery telefonów w jednym lub wielu krajach. Następnie możesz skonfigurować powitanie, dodać godziny pracy i obsługiwać kolejkę połączeń.

Najlepsze dzieje się jednak w sytuacji, kiedy zatrudniasz wiele osób obsługujących sprzedaż lub zajmujących się wsparciem klientów. Gdy ktoś zadzwoni, może zadzwonić do wielu osób naraz lub najpierw do kogoś, a potem do drugiej osoby, jeśli pierwsza osoba nie jest dostępna – możliwości konfiguracji jest wiele. Na koniec otrzymasz przegląd wszystkich swoich połączeń, dzięki czemu możesz je przypisać, oznaczyć je i zrobić jeszcze więcej.

Dla jeszcze lepszych rezultatów platformę można zintegrować z CRM, czy Salesforcem, Zendeskiem i Zoho. Startup wprowadził też integrację z Interkomem, która pozwala przełączać się z konwersacji tekstowej na połączenie telefoniczne wprost z wyskakującego okienka. Aircall kosztuje obecnie od 30 do 50 dolarów za użytkownika za miesiąc.

Sztuczna inteligencja 

Bliska i skuteczna współpraca startupu Dialpad z TalkIQ sprawiła, że postanowił on wykupić firmę. CEO Dialpad, platformy komunikacji biznesowej, spodobał się fakt, że TalkIQ miał rozwiązanie działające w czasie rzeczywistym, a do tego obie usługi zbudowane są na Google Cloud. Firmy rozpoczęły współpracę około ośmiu miesięcy temu. Stało się to przy okazji poszukiwań  partnera pracującego nad sztuczną inteligencją.

– Kiedy zespoły spotkały się w ramach tej umowy, to naprawdę zadziałało. W pewnym momencie zaczęli mówić o zrobieniu tego na stałe- mówi Craig Walker, CEO Dialpad. Prezes TalkIQ, Dan O’Connell, dodaje, że istniała naturalna synergia, którą obaj od razu rozpoznali – Wszystkie przejęcia mają wyzwania i możliwości. Dla mnie podjęcie decyzji było dość łatwe.

Dzięki TalkIQ platforma Dialpad otrzymuje zastrzyk inteligencji. Może ona teraz przechwytywać głos w czasie zbliżonym do rzeczywistego oraz stosować analizę nastrojów i analitykę. Może to zapewnić obsługę klienta z informacją zwrotną w czasie rzeczywistym wraz z poradą dla menedżerów, kiedy interweniować w rozmowie.

Funkcja TalkIQ zostanie wbudowana bezpośrednio w pakiet aplikacji Dialpad, który obejmuje połączenia głosowe i wideo oraz zarządzanie centrum obsługi klienta. 

Ulepszony zdalny pulpit

AnyDesk, startup oferujący oprogramowanie do obsługi zdalnego pulpitu oparte na koderze wideo, otrzymał 6,5 miliona euro w rundzie A. Przewodził jej EQT Ventures, z udziałem aniołów, w tym Chrisa Hitchena i poprzedniego inwestora Andreasa Burike.

Założyciel startupu chce sprawić, aby ludzie szybko i skutecznie współpracowali ze sobą zdalnie. Twierdzi, że inne rozwiązania są skomplikowane, frustrujące i powolne. W odpowiedzi, oprócz współczesnych aplikacji na Windows, MacOS, różne wersje Linuksa i Unixa, Androida i iOS, zespół AnyDesk stworzył zastrzeżony kodek wideo o nazwie „DeskRT”, który został zaprojektowany specjalnie dla graficznych interfejsów użytkownika. Przesyła on 60 klatek na sekundę. Efektem jest doświadczenie wysokiej jakości obrazu i dźwięku, a transmisja jest płynna, tak aby współpracownicy nie odczuli, że korzystają z innego komputera.

Dostępna jest darmowa wersja AnyDesk do użytku osobistego oraz różne opcje do użytku komercyjnego.