Trzystu… na finale TechCampa

Dodane: 26.06.2013

Mam Startup

Udostępnij:

To był prawdopodobnie najlepszy finał barcampu na świecie. Na scenie czołowi gracze polskiego Game Devu, po stronie publiczności prawie 300 fanów kodowania i projektowania gier komputerowych, a za kulisami bieg o Smartpeny.

To był prawdopodobnie najlepszy finał barcampu na świecie. Na scenie czołowi gracze polskiego Game Devu, po stronie publiczności prawie 300 fanów kodowania i projektowania gier komputerowych, a za kulisami bieg o Smartpeny.

Wydarzenie Akademii Unity było historyczne z wielu powodów. Najważniejsze są jednak te merytoryczne. 19 czerwca uczestnicy TechCampu dzięki obecności Jacka Maja zajrzeli za kulisy gry „Wiedźmin 3: Dziki Gon”. Oczekiwania wszystkich designerów i kodersów były tym większe, że na tegorocznych targach E3 polska gra dosłownie rozmiotła światową konkurencję, zdobywając prawie 50 nagród w tym dwie najważniejsze, czyli tytuł „Best of E3” portalu GameSpot oraz „People’s Choice Award”. Enviro Artist z CD Projekt Red zdradził tego wieczoru przybyłym, że główny wątek fabuły to około 40-50 godzin gry, a drugie tyle potrzebne będzie na zgłębienie stworzonej rzeczywistości. Po tej prelekcji nie możemy doczekać się każdej minuty obcowania z Wiedźminem.

W czasie finału było więcej technologicznych emocji. Maciek Mróz z Ganymede przeprowadził nas przez architekturę platformy gier online, wyjaśniając m.in. dlaczego programowanie współbieżne jest trudne i dlaczego już od początku trzeba brać pod uwagę skalowalność całego projektu. Konrad Kwiatkowski, na co dzień w zespole Grupy Unity, pokazał z kolei gry przeglądarkowe od wewnątrz, a do networkingu w branży zachęcał Mariusz Socha reprezentujący Krakowski Park Technologiczny – lokalnego animatora społeczności start-upowej i gamingowej. Każdy z przybyłych na odcinek mógł też w praktyce poczuć dreszcz emocji gracza. Tu pomocni okazali się eksperci Partnera odcinka – marki iMad – Łukasz Okólski i Marcin Kądziela. Specjaliści prześwietlili ponadto platformę iOS i zaprezentowali możliwości narzędzia firmy Wacom dla grafików. O tym jak własną grę wprowadzić na rynek, opowiedział w końcu Piotr Żygadło z Artifex Mundi. Wariantów jest kilka – od znalezienia wydawcy przez croudfunding, inwestora i własne oszczędności po szukanie wsparcia u rodziny. Niezależnie od wyboru, za wszystkich game developerów trzymamy kciuki!

Wydarzenie nie odbyłoby się gdyby nie Partnerzy cyklu – Microsoft BizSpark, Województwo Małopolskie, Krakowski Park Technologiczny i Partner odcinka – iMad. O merytorykę dbali jak zwykle specjaliści Grupy Unity – największego dostawcy systemów IT dla e-commerce w Polsce.

Do wygrania czeka Smartpen!

Po finałowym odcinku do rozdania mamy jeszcze jeden smartpen Livescribe. Wystarczy odwiedzić salon iMad w Krakowie przy ul. Filipa 13 (szczegóły tutaj) i wyprzedzić konkurencję w Tempel Run. Czas macie tylko do końca czerwca!

Na koniec zostawiamy najważniejsze. Za tak liczną obecność i doskonałe przyjęcie prelegentów dziękujemy!

MamStartup objął wydarzenie patronatem

źródło: informacja prasowa