Twitter pozwoli użytkownikom zmonetyzować ich wpisy

Dodane:

Agata Ruszkowska Agata Ruszkowska

Twitter pozwoli użytkownikom zmonetyzować ich wpisy

Udostępnij:

Twitter w ciągu najbliższych dwóch lat zamierza podwoić swoje roczne przychody. W osiągnięciu celu mają pomóc nowe funkcje – jedna z nich da możliwość zarobku dla twórców zamieszczających na platformie swoje treści.

Podczas specjalny konferencji, przedstawiciele Twittera ogłosili swoje ambitne plany finansowe. Według obliczeń, spółka zarobi 7,5 miliarda dolarów rocznie, czyli dwa razy więcej niż dotychczas. Jak chce tego dokonać.

W osiągnięciu większych dochodów mają pomóc nowe funkcje, które pojawią się na popularnej platformie społecznościowej. Pierwszą nową opcją będą tzw. Społeczności, czyli odpowiednik facebookowych Grup, do których zapisują się użytkownicy zainteresowani tym samym tematem. Podobnie będzie na Twitterze – w Społeczności będzie można śledzić tweety związane z konkretną kwestią. Nowa funkcja ma wpłynąć na wzrost zaangażowania, a także przyciągnąć nowych użytkowników – szczególnie tych, którzy do tej pory byli zniechęceni zbyt szerokim zakresem działania tej aplikacji.

Jednak to nie koniec nowości, jakie pojawią się na Twitterze – drugą nową funkcją  będą Super i to właśnie ta opcja będzie szczególnie atrakcyjna dla użytkowników platformy. Dlaczego? Follows pozwoli na zarobek – będzie to działo tak samo jak pay wall, czyli wzgląd do ekskluzywnych treści będą miały tylko te osoby, które za nią zapłacą. Co ważne, opłaty trafią bezpośrednio do kieszeni twórcy tychże wpisów, ale nie wiadomo jeszcze, jaka prowizja będzie przysługiwać samej platformie.

Pojawia się zatem pytanie, ile trzeba będzie zapłacić za te specjalne twitty? Odbiorcy treści będą mogli wykupić subskrypcję w wysokości 4,99 dolarów miesięcznie. Nie jest jasne również, kiedy w których dokładnie krajach pojawią się opcję Super Follow i Społeczności. Pozostaje nam cierpliwie czekać na rozwój wydarzeń!