Twórca Endomondo z nową aplikacją. FishTrip zrzesza społeczność wędkarzy

Dodane: 02.11.2016

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Lokalizacja, warunki pogodowe i technika połowu. To tylko kilka informacji, które może zapisać każdy użytkownik aplikacji FishTrip. Dzięki temu łatwiej zapamięta, które łowiska nadają się do jakich połowów. Jeśli chce wybrać się na ciekawą wyprawę z innymi wędkarzami – znajdzie ją w serwisie.

Christian Birk, jeden z założycieli Endomondo – aplikacji dla sportowców, która mierzy przebiegniętą trasę, spalone kalorie i czas spędzony na treningu – kilka miesięcy temu dołączył do zespołu duńskiej aplikacji jako inwestor. Wsparł zespół tworzony przez Rasmusa Dahla i Philipa Randgaarda kwotą 134 tys. euro inwestycji. Razem z nimi niespełna trzy tygodnie temu opublikował w Danii kolejną aplikację.

Jak wędkarz wędkarzowi

Tym razem skierował ją do społeczności wędkarzy. Od niedawna działa polska wersja startupu i według zapowiedzi założycieli, ma zainteresować blisko dwu milionową społeczność polskich wędkarzy. Czy FishTrip powtórzy sukces Endomondo? Ma szansę, bo aplikacja wydaje się przydatna dla pasjonatów wędkowania. Dzięki niej każdy wędkarz może prowadzić swój prywatny rejestr połowów.

Może też udostępnić go (w części lub w całości) znajomym, czy wszystkim użytkownikom, dzięki czemu będą mogli wiedzieć więcej o danym łowisku. – Użytkownik sam decyduje o ujawnieniu lokalizacji swojego połowu, bo przecież każdy wie, że wędkarze lubią zachować swoje sekretne miejsca w tajemnicy – czytamy w informacji prasowej.

Grube ryby

Dziś FishTrip jest dostępny w pięciu językach: norweskim, polskim, duńskim, niemieckim i angielskim. Zespół w planach ma udostępnienie szwedzkiej wersji językowej i otwarcie się właśnie na ten rynek. Swoją szansę na sukce upatruje w radach, które pozyska od znaczących inwestorów. Jednego z nich określa mianem „idealnego”.

– Christian [Birk] jest prawie idealnym inwestorem – wnosi zarówno kapitał, jak i swoje doświadczenie – mówi Rasmus Dahl, jeden z założycieli FishTrip. Jego startup wsparł także Jesper Buch, założyciel i były CEO Just Eat. – Myślę, że potrzeba obcowania z naturą jest głęboko zakorzeniona w większości z nas. Dlatego widzę potencjał w taich firmach jak FishTrip – mówi inwestor młodego startupu.

Test wędkarza

W polskiej wersji serwisu na tę chwilę możemy znaleźć 18 popularnych miejscowości, w których działają kutry łowieckie zrzeszające wędkarzy. Z poziomu profilu każdej z nich możemy dowiedzieć się, co otrzymamy podczas udziału w tej wyprawie i ile osób pomieści dana łódka. FishTrip dopiero zaczyna działać w Polsce i następne tygodnie będą dla niego swojego rodzaju testem.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem