Twórcy Naszej Klasy prowadzą studio gier. Niebawem wprowadzą je na GPW

tworcy naszej klasy prowadza studio gier niebawem wprowadza je na gpw
Udostępnij:
Maciej Popowicz i Arkadiusz Pernala niegdyś współtworzyli polski serwis społecznościowy Nasza Klasa, ale dzisiaj robią coś innego. Rozwijają studio gier Ten Square Games i mają się dobrze. Niebawem wejdą na GPW. Właśnie dostali zielone światło od Komisji Nadzoru Finansowego.

fot. blog Ten Square Games

Przygotowanie do debiutu

– Wejście na giełdę to dla nas m.in. możliwość zwiększania naszej rozpoznawalności, a także silniejszego związania ze spółką kluczowych dla niej osób. Uzyskamy też rynkową wycenę i będziemy mogli dalej konsekwentnie budować wartość spółki na giełdzie z korzyścią dla obecnych i nowych akcjonariuszy – powiedział ISBnews Maciej Popowicz.

Współzałożyciel Ten Square Games dodał, że zamierza zamknąć proces związany z IPO do końca kwietnia, aby już w maju producenta gier mógł notować swoje akcje na głównym rynku GPW. Wygląda na to, że uda się przedsiębiorcy osiągnąć ten cel oraz, że wszystko zmierza w dobrą stronę, bo spółka otrzymała od Komisji Nadzoru Finansowego zielone światło. KNF zaakceptował bowiem prospekt emisyjny Ten Square Games.

Wycena

Wiemy dzięki temu, że podczas pierwszej oferty publicznej część akcjonariuszy sprzeda łącznie ponad 2 miliony akcji po maksymalnej cenie 48 złotych za jednostkę, co oznacza, że wartość całej oferty może wynieść nawet 98 milionów złotych. Jeśli faktycznie tak się stanie, wówczas wycena rynkowa Ten Square Games skoczy aż do 349 milionów złotych. Debiut giełdowy okaże się wtedy nie tylko sukcesem, ale także szansą, aby nadać rozgłos polskiej firmie.

– Wydaliśmy już około 200 gier. Są to projekty bardzo zróżnicowane pod względem wielkości i skali, ale na wszystkich zarabiamy pieniądze – powiedział ISBnews Maciej Popowicz. Jego firma zatrudnia obecnie ponad 120 specjalistów, a produkcje, które zrealizowało studio pobrano do tej pory ponad 280 milionów razy. Na tym jednak lista sukcesów firmy się nie kończy, bo może pochwalić się dobrymi wynikami finansowymi.

Wyniki spółki

Ten Square Games wygenerowało w minionym roku przychody na poziomie 27 milionów złotych, co stanowi lepszy wynik w porównaniu z ubiegłym rokiem o 55,8 procent. Poza tym zysk netto jaki wypracowała spółka wyniósł 8,4 miliona złotych, czyli był wyższy o 154,8 procent rok do roku. Po majowym wejściu na giełdę twórców firmy czeka nowy rozdział.

Przypomnijmy, że Maciej Popowicz i Arkadiusz Pernala utworzyli Ten Square Games siedem lat temu. Wcześniej współtworzyli polski serwis społecznościowy Nasza Klasa, który w 2015 roku uważany był za jedną z najpopularniejszych stron internetowych w kraju. Lata świetności Nasza Klasa ma jednak za sobą. Niegdyś z serwisu korzystało około 14 milionów użytkowników, ale większość z nich przesiadła się na Facebooka.

Od czterech lat Nasza Klasa należy do Grupy Onet.pl.