Twórcy Yanosik inwestują w platformę carQ.pl

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Twórcy Yanosik inwestują w platformę carQ.pl

Udostępnij:

carQ i Yanosik oraz portal ogłoszeń autoplac.pl rozpoczynają partnerstwo strategiczne, dzięki któremu polscy kierowcy zyskają dostęp do bezpłatnych raportów o swoich pojazdach.

carQ.pl powiększa się

Pomysłodawcą projektu carQ, umożliwiającego błyskawiczną weryfikację danych o pojeździe na podstawie rejestracji auta jest Kajetan Rogalski (inwestor). Wraz z ojcem – Tomaszem Rogalskim (inwestor seed i prezes zarządu) oraz wspólnikami i inwestorami Przemysławem Zającem i Jarosławem Woźniakiem (właściciele software house netkodo.com) współtworzą platformę carQ oraz zapewniają usługi technologiczne kierowane dla rynku automotive i insurtech.
Teraz do grona wspólników zaprosili doświadczonych managerów i inwestorów branżowych. Do projektu spod znaku Q dołączyli:

  • Witold Jaworski (polski ekonomista, manager i inwestor; założyciel YU!; współzałożyciel carrot.pl);
  • Adam Tychmanowicz (manager i inwestor; współtwórca Yanosik, prezes zarządu Neptis S.A. spółki notowanej na GPW);
  • Filip Kolendo (manager i inwestor; współtwórca Yanosik; CTO Primesoft Polska).

W stronę transparentności transakcji na rynku aut używanych

Od początku działalności platformy carQ.pl, jej celem jest dostarczanie sprawdzonych informacji o pojazdach. Dane, znajdujące się w raportach carQ, pochodzą ze źródeł weryfikowanych w czasie rzeczywistym. Ma to sprawić, że strony transakcji kupna i sprzedaży auta zyskują równy dostęp do informacji, zapewniających transparentność na rynku obrotu pojazdami używanymi. Od 2020 roku platformę carQ.pl odwiedziło ponad milion użytkowników, pobierając prawie cztery miliony raportów PDF.

– Świadomość polskiego użytkownika auta, w zakresie dostępu do informacji o danych i historii pojazdów, jest coraz większa i z każdym rokiem rośnie. Rozwijane przez nas technologie otwierają nowe możliwości, a intuicyjne i proste w użyciu narzędzia powodują, że weryfikacja pojazdu w 15 sekund jest na carQ.pl normą. Sprawdzenie historii auta, na podstawie wpisanego numeru rejestracji, jest wielokroć łatwiejsze niż wpisanie 17 znaków numeru VIN. carQ oferuje jeszcze więcej. Wystarczy w polu ekranu smartfona umieścić kod z dowodu rejestracji, aby bez wpisywania jakichkolwiek danych błyskawicznie otrzymać raport o sprawdzanym pojeździe. Tym właśnie zajmujemy się w carQ. Transparentność danych jest ważna, zarówno dla kupującego, by mógł podejmować świadome decyzje, ale nie mniej istotna dla sprzedającego, który zabezpiecza się przed niebezpieczeństwem nierzetelności i oskarżeń o oszustwa oraz zatajenie informacji o oferowanych pojazdach. – komentuje Tomasz Rogalski z carQ.pl.

Nowa odsłona raportu o pojeździe

Platforma carQ.pl specjalizuje się w raportach historii pojazdu. Aby zweryfikować dane i pobrać dokument wystarczy podać numer rejestracji swojego auta.
– Nowy format raportów o pojeździe w aplikacji Yanosik oferuje kierowcom prawdziwą kopalnię wiedzy na temat własnego samochodu. Będą mogli sprawdzić szczegółowe informacje techniczne, historię pojazdu, terminy badań technicznych, ważność polisy OC oraz liczbę poprzednich właścicieli. Z kolei w wersji płatnej kierowcy otrzymają dodatkowo harmonogram prac serwisowych wraz z informacjami o szkodach. Wciąż wiele pojazdów, sprowadzanych do Polski z zagranicy, ma na swoim koncie szkodę, dzięki raportom carQ w Yanosik, użytkownicy będą mogli sprawdzić, czy ich pojazd nie ukrywa żadnej niespodzianki – informuje Małgorzata Dąbrowska z Yanosika.

Raporty historii pojazdu są tworzone na podstawie zbiorów danych, które pochodzą z takich źródeł jak jak ewidencje pojazdów, stacje kontroli pojazdów, towarzystwa ubezpieczeniowe, aukcje, warsztaty, dealerzy i bazy danych producentów samochodowych. Raporty z historią pojazdu od carQ w aplikacji Yanosik, będą dostępne w różnych wariantach: w wersji darmowej oraz płatnej – rozszerzonej.

Raport carQ w aplikacji Yanosik i na autoplac.pl

Użytkownicy aplikacji Yanosik i portalu autoplac.pl otrzymają bezpłatny dostęp do raportu, w którym poznają parametry techniczne swojego auta (moc silnika, pojemność, lata produkcji), historię przebiegów wraz z aktualnym wskazaniem licznika, ważne daty, a także inne istotne informacje na temat historii zmian właścicieli i pochodzenia pojazdu. Każdy raport zawiera również aktualne informacje z Rejestru Zastawów Skarbowych.

– Bezpłatny raport z aplikacji Yanosik zawiera niezwykle ważne informacje o pojeździe. Są to m.in. parametry auta, dane rejestracyjne, daty ubezpieczenia i przeglądu, aktualny zapis przebiegu, rejestrów pojazdów skradzionych oraz informacje o elektronicznym zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego. Użytkownik sprawnie zweryfikuje rodzaj opon oraz wiele cennych danych przydatnych w codziennej eksploatacji własnego auta. Co istotne, ten dokument również odpowiada na bieżące pytania kierowców, na przykład, czy ich auto będzie mogło wjechać do Strefy Czystego Transportu – dodaje Małgorzata Dąbrowska z Yanosika.

– W Autoplac.pl raporty z historią pojazdu cieszą się ogromnym zainteresowaniem. To efekt rosnącej świadomości, w zakresie możliwości bezpłatnego uzyskania cennych informacji na temat pojazdu. Z raportów korzystają zarówno sprzedawcy, którym zależy na transparentnym charakterze oferty, jak i kupujący auta, którzy chcą mieć stuprocentową pewność w zakresie historii i stanu pojazdu, którym są zainteresowani. Raport historii pojazdu stanowi świetne narzędzie sprzedażowe. Na podstawie zawartych w nim informacji, właściciel pojazdu może stosować się do zaleceń serwisowych i przygotować auto do sprzedaży w przyszłości. Dołączenie raportu z transparentną historią pojazdu w ogłoszeniu wzbudza zaufanie kupujących, uatrakcyjnia ofertę i przyspiesza transakcję – informuje Julia Langa z Autoplac.pl

Czytaj także: