Twórczy obywatele pomogą ulepszyć usługi publiczne: 13 sierpnia pierwsze wydarzenie w ramach nowej ścieżki programu „GovTech Polska – Aktywuj pomysły!”

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Twórczy obywatele pomogą ulepszyć usługi publiczne: 13 sierpnia pierwsze wydarzenie w ramach nowej ścieżki programu „GovTech Polska – Aktywuj pomysły!”

Udostępnij:

Po sukcesie pierwszej edycji GovTech Polska rusza nowa ścieżka obywatelska programu. To nowy sposób otwarcia administracji publicznej na pomysły utalentowanych osób i zaproszenie ich do wspólnego rozwiązywania istotnych społecznie wyzwań. Pierwsza obywatelska burza mózgów realizowana w ramach programu GovTech Polska – Aktywuj pomysły! odbędzie się 13 sierpnia 2019 w Google Campus w Warszawie.

GovTech Polska ruszył w 2018 roku pod patronatem Premiera Mateusza Morawieckiego, jako pomost łączący sektor publiczny z najlepszymi innowatorami w Polsce. Dzięki unikalnej formule konkursu, ułatwia małym i średnim firmom dostęp do dużych zamówień publicznych.

Teraz program poszerza się o nową grupę uczestników – obywateli.

– Program GovTech Polska, tworząc narzędzia do rozwiązywania konkretnych potrzeb obywateli pozwala młodym, kreatywnym ludziom mieć realny wpływ na działania Państwa. Dotychczas GovTech Polska zmieniał i unowocześniał sektor publiczny dzięki technologiom. Od dziś, będzie go transformować dzięki pomysłom obywateli – powiedział Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, który zapowiada swój udział w wydarzeniu.

Partnerem wydarzenia jest Fundacja Grupy PKP, która przygotowała dla obywateli zadanie – uczestnicy obywatelskiej burzy mózgów będą wspólnie poszukiwać pomysłów na ułatwienie planowania podróży polską koleją.

– Jesteśmy przekonani, że twórcze podejście obywateli do naszego wyzwania, z którym być może sami mierzą się planując swoje podróże, można przełożyć na konkretne rozwiązania możliwe do wdrożenia w PKPdodaje Krzysztof Mamiński, Prezes Zarządu Grupy PKP SA.

Osoby, które chcą spróbować swoich sił w obywatelskiej burzy mózgów mogą zgłosić się wypełniając formularz. Spośród zgłoszeń organizatorzy wybiorą 45 osób, które otrzymają zaproszenie na całodzienne wydarzenie.

Dodatkowe informacje o wydarzeniu:

  • Do programu można zgłosić się, wypełniając ankietę dostępną tutaj
  • Termin zgłoszeń: czwartek, 8 sierpnia 2019, godz. 12:00
  • Miejsce wydarzenia: Google Campus, Plac Konesera 10, Warszawa

Więcej o obywatelskich burzach mózgu realizowanych przez GovTech Polska można dowiedzieć się na stronie programu, w zakładce Obywatele oraz na profilu GovTech Polska w serwisie Facebook.

Kolejną okazją, by zmierzyć się z obywatelskimi wyzwaniami z cyklu GovTech Polska – Aktywuj pomysły!, będzie hackaton HackYeah, który odbędzie się 14-15 września 2019 w Ptak Warsaw Expo.