Tworzymy akcelerator, bo wierzymy w moc współpracy – Invento Capital

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Tworzymy akcelerator, bo wierzymy w moc współpracy – Invento Capital

Udostępnij:

Niedawno ruszył pierwszy nabór do Invento Accelerator w branżach Robotics & IoT & AI, Medtech oraz Edutech. W ramach programu Incubate oraz Accelerate jest możliwość otrzymania wsparcia finansowego, mentora, uczestniczenia w szkoleniach, czy sesjach coachingowych, dostępu do laboratoriów badawczych i zaplecza naukowego.

– W Invento Capital Sp. z o.o. wierzymy, że wszyscy mamy wpływ na otaczający nas Świat. Podejmując współpracę z przedsiębiorcami pomagamy im rozwinąć, udoskonalić i wprowadzić na rynek ich pomysły oraz innowacyjne produkty. Dbamy, by dzięki naszemu doświadczeniu, wiedzy i kontaktom biznesowym, odpowiadali na potrzeby ludzi, znajdowali najlepsze rozwiązania, zdobywali nowe rynki i budowali międzynarodową przewagę. Właśnie w ten sposób codziennie zmieniamy nasz świat na lepsze – komentują przedstawiciele Invento Capital.

Invento tworzy przestrzeń, w której spotykają się ludzie i ich idee, a także finanse, doświadczenie, nauka i biznes. Spółka tworzy rozwiązania, które nigdy nie mogłyby powstać, gdyby zabrakło choć jednego z tych elementów. Tak właśnie się narodziła inicjatywa powołania do życia ze współpracy ze spółką Uniwersytetu Śląskiego Spin-us Sp. z o.o. – Invento Accelerator.

Jakie projekty są poszukiwane?

Idee i rozwiązania, które jeszcze wczoraj były niemożliwe do realizacji. Żyjemy w dynamicznej rzeczywistości i każdego dnia nasz świat staje się inny. Sztuka polega na tym, aby nadawać dziejącym się zmianom właściwy kierunek, zgodny z potrzebami ludzi i natury. Przedstawiciele Invento Accelerator wiedzą, jak to robić i z kim chcą nad tym pracować, dlatego zapraszają do świata Invento.

Akcelerator wspiera i finansuje projekty badawczo-rozwojowe oraz innowacyjne firmy, które mają potencjał zdobyć globalny rynek.

Co oferuje akcelerator?

Wsparcie finansowe „na start” od 25 do 250 tys. złotych na projekt, inwestycję kapitałową dla wybranych projektów do 1 mln złotych na projekt, szkolenia z zakresu projektowania produktów i usług, organizacji i realizacji badań oraz procesu komercjalizacji, bogaty program mentoringowo-konsultacyjny, dostęp do laboratoriów badawczych i zaplecza naukowego (we współpracy z jednostkami naukowymi), dostęp do międzynarodowych partnerów i inwestorów, networking w społeczności startupowej.

– Współpracujemy z międzynarodowymi akceleratorami takimi jak Expara VirTech, uniwersytetami – Uniwersytet Śląski, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu i partnerami biznesowymi AWS Activate Amazon, Venture Cafe Warsaw oraz inne. W ten sposób umożliwiamy naszym spółkom pracę nad nowymi technologiami z wykorzystaniem międzynarodowej wiedzy i przy udziale międzynarodowych partnerów technologicznych – komentują przedstawiciele Invento Capital.

First Call już ruszył, więcej szczegółów pod linkiem.