Tysiąc dzieci aplikacji Glow

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

– W zasadzie to crowdfundujemy dzieci – powiedział Max Levchin, współtwórca aplikacji Glow i PayPala, w wywiadzie dla AllThingsD. Dzisiaj Levchin ogłosił pierwsze wyniki dotyczące zadowolenia użytkowników aplikacji. Ponad tysiąc kobiet zaszło w ciąże dzięki wskazówkom startupu mobilnego.

Niespełna cztery miesiące temu oficjalnie wystartował projekt Glow, którego pomysłodawcami są Max Levchin oraz Mike Huang. Twórcy, opierając się na statystykach mówiących o tym, że blisko 10 milionów kobiet ze Stanów Zjednoczonych leczy bezpłodność, postanowili pomóc w rozwiązaniu tego problemu. Stworzyli aplikację dla par starających się o potomstwo. Na ten cel, wraz z inwestorami, przeznaczyli sześć milionów dolarów.

fot. Ryan McGuire

Aplikację Glow możemy za darmo pobrać na urządzenia mobilne z systemem iOS. Dzięki niej dowiemy się o okresach płodnych oraz o tym jakie witaminy w dane dni spożywać, aby wspomóc proces zapłodnienia. Aplikacja dostarcza wielu innych wskazówek i została stworzona również dla partnerów użytkowniczek. Ci, w kalendarzyku dostają informacje o zażyciu witamin, a nawet podpowiedzi kiedy kupić partnerce kwiaty, bo prawdopodobnie dzisiaj ma gorszy dzień.

Max Levchin w rozmowie dla TechCruncha wyjawił pierwsze statystyki aplikacji. Użytkowniczki Glow poinformowały o swoich sukcesach. Ponad tysiąc z nich zaszło w ciążę opierając się na wskazówkach z aplikacji. Levchin ogłosił również wdrożenie nowych funkcjonalności. Jedną z nich jest Glow Community, czyli forum dla wszystkich zainteresowanych tematem płodności. Rodzice dzielą się tam swoimi doświadczeniami, a bezdzietne pary mówią o problemach.

Każdy z użytkowników może przez 10 miesięcy przekazywać 50 dolarów na konto Glow Fundu, aby zebrać fundusze na leczenie bezpłodności, gdy zajdzie taka potrzeba. Jeśli para w ciągu tych dziesięciu miesięcy zajdzie w ciąże, to fundusze zostaną przekazane na związek borykający się z problemem bezpłodności. Koszt takiego leczenia, w Stanach Zjednoczonych, mieści się w około 40 tysiącach dolarów. Wiele par na to nie stać, dlatego oferta funduszu wydaje się być interesująca.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem