U21.PL – serwis dla młodych piłkarzy i trenerów

Dodane:

Marcin Małecki, MamStartup Marcin Małecki

Udostępnij:

U21.PL to serwis społecznościowy w całości poświęcony młodzieżowej piłce nożnej. Jego ideą jest promocja młodych piłkarzy na podstawie rzetelnych informacji z młodzieżowych lig piłkarskich.

U21.PL to serwis społecznościowy w całości poświęcony młodzieżowej piłce nożnej, którego misją jest przyczynianie się do rozwoju młodych piłkarzy poprzez dostarczanie kompletnej i fachowej wiedzy na temat futbolu oraz informacji związanych z wydarzeniami piłkarskimi. Ideą U21.PL jest promocja młodych piłkarzy na podstawie rzetelnych informacji z młodzieżowych lig piłkarskich.


Pomysł utworzenia serwisu zrodził się z naszego własnego doświadczenia i wiedzy na temat potrzeb młodych ludzi, dla których futbol jest czymś więcej niż tylko pasją. Witryna pełni rolę platformy społecznościowej, zaopatrzonej w opcje służące do budowy społeczności internetowej. Jest odpowiedzią na potrzeby młodych ludzi wynikających z ich aktywności oraz zainteresowań sportowych jak i internetowych.

Na U21.PL internauta tworzy swój profil, w ramach którego przedstawia doświadczenie piłkarskie, zamieszcza informacje o sobie, zaprasza przyjaciół z boiska i pokazuje zdjęcia z meczów. Ponadto użytkownik ma możliwość dodania się do swojej drużyny, kibicowania innej drużynie, komentowania i przesyłania wyników.

W naszym serwisie użytkownicy znajdą wszystkie piłkarskie ligi młodzieżowe w jednym miejscu. Dla aktywnie uczestniczących w cotygodniowych piłkarskich rozgrywkach młodych zawodników, dzięki specjalnie przygotowanym aplikacjom z terminarzami i tabelami rozgrywek U21.PL jest idealnym miejscem gdzie na bieżąco mogą śledzić przebieg wydarzeń w swojej klasie rozgrywkowej oraz przesyłać wyniki, relacje, zdjęcia i filmy z meczu.

To co nas wyróżnia to fakt, że wszystkie ligi mają swoich moderatorów, którzy czuwają nad poprawnością wpisywanych wyników, składów drużyn czy strzelców bramek.

Zadaniem serwisu jest również dostarczenie kompletnej wiedzy na temat futbolu. Dzięki artykułom i filmom instruktażowym, użytkownik dowie się w jaki sposób podnosić swoje umiejętności sportowe i doskonalić już nabyte. Ponadto dowie się jak prawidłowo trenować, podszkoli swoją technikę, zobaczy jak robią to najlepsi oraz poszerzy swoją wiedzę taktyczną.

W tym celu jeszcze w 2011 r. ruszy specjalny program pod nazwą U21.PL Skills. Projekt skupiony będzie wokół treningu techniki piłkarskiej, treningu mentalnego oraz zajęć językowych o profilu piłkarskim. Nazwijmy to po prostu piłkarskimi korepetycjami w wersji on-line przeznaczonymi dla wszystkich młodych piłkarzy chcących wynieść swoje umiejętności na wyższy poziom.

Przy programie powołaliśmy do życia specjalny Zespół Trenerów U21.PL, w którego skład wejdą wszyscy zainteresowani wspólną pracą na rzecz projektu. Do projektu zaprosiliśmy tych bardziej jak również mniej znanych trenerów.

Dzięki U21.PL chcemy odkrywać zdolności i talenty wśród młodych zawodników, a następnie poprzez różnego rodzaju akcje i działania skutecznie wspierać ich rozwój. Jednym z projektów, którego zadaniem jest odkrywanie młodych, utalentowanych piłkarzy i jednocześnie dobra zabawa, będzie program „Top Player. Daj się odkryć” –  za sprawą którego przekonamy się, czy dzięki internetowi możliwe jest zostać zauważonym i dostać się do wymarzonego klubu. Chcemy dać naszym użytkownikom możliwość zaistnienia, zaprezentowania siebie innym. Na łamach U21.PL będziemy mogli przyglądać się młodym piłkarzom i oceniać ich umiejętności.

Aktualnie przygotowujemy specjalną podstronę, na której znajdować się będą filmiki prezentujące umiejętności danego zawodnika. Zdolności zawodników oceniać będzie kilkuosobowe jury, które wybierać będzie najlepszych młodych piłkarzy.

Kilka dni temu ruszyła nasza nowa akcja „Stawiamy na młodych piłkarzy”, która ma na celu informowanie społeczeństwa, nie tylko tego piłkarskiego, o młodych, zdolnych piłkarzach, którzy mają swoje mniejsze i większe marzenia, chcą działać i je realizować. Jednak nie zawsze mają do tego odpowiednie warunki i możliwości. Czasami potrzebują większego zaangażowania i wsparcia z naszej strony. Przede wszystkim chcemy zachęcić wszystkich trenerów, rodziców, piłkarskich działaczy, aby w swoich klubach promowali i stawiali na młodych piłkarzy, a także aby pamiętali, że młodzi są przyszłością i nadzieją polskiej piłki. Strona akcji to http://www.u21.pl/stawiamy-na-mlodych-pilkarzy/

Na U21.PL chcemy dać wszystkim użytkownikom możliwość zobaczenia i porównania swoich umiejętności z rówieśnikami z innych klubów i drużyn w kraju. Dlatego regularnie pojawiamy się z kamerą na halowych turniejach, z których przeprowadzamy relację i pokazujemy efektowne zagrania na filmikach wideo. Wiosną pojawiać się będziemy na meczach ligowych i treningach, z których na łamach U21.PL prezentować będziemy materiały wideo.

Wkrótce w serwisie pojawią się również dodatkowe funkcjonalności, które dadzą nowe możliwości naszym użytkownikom. Między innymi w ramach profilu zawodnika będzie można publikować stworzone przez siebie nagrania, np. umiejętności techniczne, fragmenty treningów lub meczów. Dojdzie również możliwość ich ocenienia, skomentowania i polecania znajomym. Pojawi się również specjalny system powiadomień… i wiele, wiele innych ciekawych rozwiązań.

źródło: informacja prasowa