Uber dba o bezpieczeństwo swoich pasażerów. Wprowadza nową usługę

Dodane: 15.11.2019

Kasia Krogulec

Udostępnij:

Uber ma zamiar wprowadzić dodatkowe zabezpieczenie. Jeśli pojazd zatrzyma się na dłuższą chwilę w czasie jazdy, aplikacja wyśle do kierowcy pytanie, czy z pasażerem jest wszystko w porządku.
Od jakiegoś czasu Uber wprowadza dodatkowe usługi, które mają służyć poprawie bezpieczeństwa osób korzystających z przejazdów.

Uber chce ograniczyć ryzyko nieszczęśliwych zdarzeń

Opcja Centrum Bezpieczeństwa daje użytkownikowi dostęp do wszystkich funkcji bezpieczeństwa w czasie jazdy, a jego dane osobowe są zastrzeżone.

Niedawno pojawił się przycisk bezpieczeństwa, umożliwiający pasażerowi automatyczne połączenie się z numerem 112. W momencie naciśnięcia guzika na ekranie są widoczne dokładne dane aktualnej lokalizacji samochodu.

Kolejnym rozwiązaniem w ramach zwiększonego bezpieczeństwa jest opcja zaufanych kontaktów. Dzięki niej jednym kliknięciem przekażemy wybranym osobom informacje dotyczące swojej obecnej lokalizacji.

Oprócz tego można skorzystać z powiadomień push -„zawsze wiesz, z kim jedziesz”. Te powiadomienia przypominają o sprawdzeniu numerów tablic rejestracyjnych pojazdu oraz identyfikacji kierowcy. Natomiast sam kierowca otrzymuje powiadomienia na temat prędkości, z którą się porusza oraz informację, kiedy przekroczy dozwoloną prędkość.

Kobiety nieczęsto wybierają Ubera

W czasie ostatniej konferencji prasowej Uber zapowiedział, że wkrótce wprowadzi nową opcję. Podczas gdy auto zatrzyma się na dłużej, aplikacja sama wyśle zapytanie, czy wszystko jest w porządku.

Firma zbadała też jak w Polsce Uberem podróżują kobiety. Okazuje się, że stanowią 39% wszystkich klientów zamawiających przejazdy.

Jako ciekawostkę podano, że łączna liczba kilometrów, które przemierzyły wszystkie pasażerki to dystans równy 250 odległościom z Ziemi na Księżyc i z powrotem.

Panie najchętniej zamawiają przejazdy za pomocą aplikacji w dni powszednie. Najczęściej są to godziny 7.00-9.00 oraz 18.00-19.00. A w weekendy kobiety podróżują Uberem w godzinach 19.00-20.00 i 22.00-3.00.

Od nowego roku nowe przepisy dla usług przewozowych

Od stycznia 2020 roku wchodzą nowe przepisy, które będą obowiązywać usługi przewozowe dla operatorów takich jak Uber, Bolt czy Freenow. Kierowcy będą musieli mieć specjalną licencję oraz wyposażyć auto w taksometr. W związku z tym usługi te mogą być droższe.

Przyszłe zmiany mają na celu poprawę bezpieczeństwa oraz ograniczenie działań w szarej strefie.

 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem