Uber Eats trafia do Katowic: ponad 70 restauracji na start

Dodane:

Marta Wujek Marta Wujek

Uber Eats trafia do Katowic: ponad 70 restauracji na start

Udostępnij:

Katowice są pierwszym miastem konurbacji śląskiej, do którego trafia Uber Eats, czyli usługa pozwalająca na zamawianie jedzenia z lokalnych restauracji poprzez aplikację w smartfonie. Mieszkańcy miasta mogą zamawiać dania z dostawą z ponad 70 lokali, zlokalizowanych na łącznym obszarze 30 km2.
Dla wszystkich użytkowników aplikacji w Katowicach firma Uber Eats przygotowała specjalny kod: KATOWICESTART, upoważniający do zniżki na trzy pierwsze zamówienia, po 15 zł każde. Kod ważny jest do 18 kwietnia od momentu wpisania go w aplikacji. Katowice to już ósme miasto w Polsce, w którym dostępna jest usługa Uber Eats. Średni czas dostawy dania wynosi około 32 minut.

Katowice na start, czyli co zrobić, by skorzystać ze zniżki?

W celu skorzystania ze specjalnej oferty firmy w Katowicach należy pobrać aplikację Uber Eats na swojego smartfona. Użytkownicy telefonów z systemem operacyjnym Android znajdą ją w sklepie Google Play. Natomiast posiadacze smartfonów z systemem iOS pobiorą ją ze sklepu App Store. Następnie, po uruchomieniu aplikacji Uber Eats, w zakładce „Promocje” należy wpisać kod promocyjny: KATOWICESTART. Pozwoli on cieszyć się ze zniżki na 3 kolejne dostawy, o wartości 15 zł każda. Zamówienia można składać z ponad 70 katowickich restauracji, serwujących dania różnorodnych kuchni świata.

Bogaty wybór dań w menu Uber Eats

Cieszymy się, że Katowice są już ósmym miastem, w którym dostępna jest usługa Uber Eats, umożliwiająca zamawianie jedzenia w dostawie z lokalnych restauracji. Jesteśmy przekonani, że nasza platforma pozwoli katowiczanom na jeszcze lepsze poznanie zróżnicowanych smaków, które serwują restauracje w ich mieście. Pozwalają one na delektowanie się zarówno tradycyjną kuchnią śląską, jak również podążanie za trendami i próbowanie specjałów kuchni wegańskiej, indyjskiej, japońskiej czy meksykańskiej. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie zapewnia Ilona Grzywińska-Lartigue, dyrektor komunikacji w firmie Uber w regionie Europy Środkowej i Wschodniej.

Oferta Uber Eats w Katowicach odzwierciedla zmieniające się żywieniowe trendy Polaków oraz eksponuje kulinarną różnorodność lokalnej kuchni. Mimo że Ślązacy wciąż wybierają tradycyjne kluski śląskie czy żurek, to równie chętnie sięgają po specjały kuchni japońskiej (np. sushi), indyjskiej, meksykańskiej, amerykańskiej (np. burgery) czy śródziemnomorskiej (owoce morza). Równie wysokim powodzeniem cieszą się także dania wegańskie i wegetariańskie, co jest potwierdzeniem trendów zebranych na podstawie analizy zamówień użytkowników aplikacji Uber Eats, udostępnianych przez firmę na początku 2019 roku.

Aktualnie w Katowicach z platformy Uber Eats korzysta ponad 70 restauracji, ale ich lista będzie się powiększać. Sukcesywnie pracujemy zarówno nad rozbudową strefy katowickiej, jak i nad ekspansją na inne miasta. Warto podkreślić, że restauracje współpracujące z Uber Eats nie ponoszą żadnego kosztu związanego z logistyką dowozów. To tylko jeden z powodów, dla których 9 na 10 restauracji po 6 miesiącach współpracy z nami nadal chce ją kontynuować – dodaje Ilona Grzywińska-Lartigue.

„Szczęśliwa 7” restauracji w Katowicach

Wśród katowickich restauracji na szczególną uwagę zasługuje zwłaszcza 7 lokali, które podbijają kubki smakowe zarówno rodowitych Ślązaków, jak i turystów odwiedzających region. Swoistą „szczęśliwa siódemkę” restauracji, cieszących się powodzeniem konsumentów, tworzą:

  1. Nieinaczej – vegan burgers
  2. Sushi Do – sushi
  3. Shrimp House – owoce morza
  4. Papa Diego – kuchnia meksykańska
  5. Buddha – kuchnia indyjska
  6. Pasibus – burgery
  7. Jeff’s – kuchnia amerykańska

Pełna lista restauracji współpracujących z Uber Eats w Katowicach obejmuje ponad 70 lokali.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem