Uber Eats wprowadza opcję odbioru osobistego z restauracji w Warszawie

Dodane: 27.06.2019

Informacja prasowa

Udostępnij:

Warszawa jest pierwszym polskim miastem, w którym Uber Eats wprowadza w swojej aplikacji możliwość odbioru osobistego zamówionych wcześniej dań z blisko 300 restauracji. Funkcja Pick-Up to dodatkowe korzyści dla użytkowników, między innymi: brak opłat za dostawę oraz możliwość odbioru zamówienia w przerwie na lunch czy w drodze powrotnej do domu, bez potrzeby oczekiwania na danie.
Wprowadzenie nowej usługi w aplikacji Uber Eats ma na celu wsparcie rozwoju branży restauracyjnej w Polsce. Poprzez umożliwienie użytkownikom samodzielnego odbioru dań, Uber Eats chce zapewnić im szybki i wygodny sposób dostępu do posiłków, niezależnie od tego, czy jest to jedynie kawa w biegu, czy chęć ominięcia kolejki w porze lunchu. Warszawa pilotażowo dołączyła do innych europejskich miast, w których usługa już działa, czyli Londynu, Paryża oraz Sztokholmu. Wśród restauracji, które włączyły się do programu, można wymienić m.in. sieć Bobby Burger, Mango Vegan lub Trattoria Rucola.

Usługa “Pick-Up” w ramach Uber Eats będzie dla restauracji kolejną szansą na rozwój biznesu. Dzięki niej ich klienci będą mogli w szybki i łatwy sposób zamawiać ulubione dania bez konieczności dodatkowych rejestracji, minimalnej wartości koszyka itd.

– Uber Eats na trwałe zmienił obraz branży restauracyjnej w Polsce i nadal chcemy utrzymywać ten kierunek. Dzięki nowej usłudze miejsca, które dotychczas w ogóle nie miały opcji dostawy, nie tylko dotrą do nowych klientów ze swoją ofertą, ale od razu umożliwią wygodny i szybki odbiór zamówienia. Żyjemy w pośpiechu, zwłaszcza w dużych miastach, dlatego tym bardziej ważne jest, by dostarczać klientom usługi, których potrzebują, w najwygodniejszej dla nich formie – niezależnie, czy dotyczy to ulubionej kawy na wynos, czy ominięcia kolejki w porze lunchu. Jest to projekt pilotażowy, dlatego uważnie będziemy przyglądać się temu, z jakim odbiorem spotka się nowa funkcja i w jaki sposób możemy ją jeszcze poprawić – mówi Krzysztof Radoszewski, General Uber Eats manager CEE.

Pick-Up na świecie i w Europie

Rozwiązanie Pick-Up zadebiutowało na początku 2019 roku w Stanach Zjednoczonych. Dzisiaj z możliwości odbioru osobistego dań mają okazję korzystać klienci ponad 1000 restauracji, między innymi w Austin, San Diego, Dallas i Phoenix.

Po udanym debiucie w USA, pierwszymi miastami w Europie, które zdecydowały się w marcu br. na wprowadzenie opcji Pick-Up, były Londyn i Paryż. Dzisiaj tą możliwość daje ponad 2000 brytyjskich i francuskich restauracji. Warszawa jest kolejnym miastem, które przetestuje nowe rozwiązanie na platformie Uber Eats.

W jaki sposób złożyć zamówienie z odbiorem osobistym?

W trakcie składania zamówienia w aplikacji Uber Eats należy wybrać opcję dostawy, oznaczoną jako Odbiór osobisty. Po złożeniu zamówienia użytkownik będzie mógł zobaczyć, po jakim czasie będzie gotowe jego zamówienie i udać się po odbiór. Aplikacja będzie również pokazywać, jak daleko od użytkownika znajdują się restauracje oferujące nową usługę.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem