Uber inwestuje w Polsce 38 milionów złotych i tworzy ponad 140 miejsc pracy dla specjalistów

Dodane: 09.12.2015

Informacja prasowa

Udostępnij:

Uber inwestuje w Polsce 38 milionów złotych, tworząc pierwsze Center of Excellence w Europie Środkowej. Pierwsze osoby rozpoczną pracę w Centrum już w styczniu przyszłego roku. Docelowo, znajdzie tam zatrudnienie ponad 140 specjalistów, którzy będą wspierać działania operacyjne Ubera w regionie.

Uber, twórca bezpiecznej, wygodnej i przystępnej cenowo alternatywy transportowej, dostępnej za pośrednictwem jednego kliknięcia w aplikacji mobilnej, już teraz szuka pracowników do krakowskiego centrum. Informacje na temat ofert można znaleźć na www.uberkrakow.com. Poszukiwane są między innymi osoby znające języki obce. Firma uzgodniła wynajem przestrzeni położonej w Browarze Lubicz w centrum Krakowa.

Na zdjęciu: zespół Ubera | fot. materiały prasowe 

Center of Excellence w Krakowie to pierwsza tego typu inwestycja w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, a druga po irlandzkim Limerick na Starym Kontynencie. Centrum będzie ważnym punktem operacyjnym w regionie, a jego zadaniem będzie zapewnienie wysokiej jakości usług dla społeczności użytkowników i kierowców korzystających z aplikacji w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

W Polsce Uber wszedł na rynek 16 miesięcy temu i jest już dostępny w Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Wrocławiu i Poznaniu. Aplikacja została entuzjastycznie przyjęta przez polskich użytkowników – zgodnie z danymi IPSOS rekordowe 95% z nich jest zadowolonych z korzystania z usługi. Uber oferuje różne produkty w 361 miastach w 67 krajach na całym świecie, a każdego dnia użytkownicy wykonują prawie 3 miliony przejazdów zamówionych przez aplikację.

Dzięki dotychczasowej inwestycji Ubera na polskim rynku tysiące osób w największych miastach Polski ma możliwość uzyskania dodatkowego dochodu i poprawienia jakości swojego życia. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez firmę, 93% kierowców korzystających z aplikacji poleciłoby taką formę zarobkowania innym. Tym, co współpracujący z Uberem kierowcy cenią najbardziej, jest całkowita elastyczność, jaką daje Uber – mogą jeździć kiedy i jak długo chcą, dzięki czemu korzystają z platformy w przerwach od innych zajęć czy opieki nad rodziną.

Inwestycja w pierwsze Center of Excellence w Europie Środkowej otrzymała wsparcie Biura Radcy Handlowego Ambasady Amerykańskiej w Polsce, Amerykańskiej Izby Handlowej, natomiast Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych S. A. zapewniła firmie konsultacje i doradztwo inwestycyjne. O inwestycji wypowiedzieli się też pozytywnie przedstawiciele lokalnego biznesu, m.in. Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie.

– Polska to kraj, w którym mieszka wiele wykształconych i utalentowanych osób, dlatego łatwo było nam podjąć decyzję o otwarciu nowego Center of Excellence właśnie w Krakowie. Jednocześnie, między innymi dzięki otwartości na firmy o charakterze innowacyjnym i technologicznym, Polska jest dla nas rynkiem strategicznym. Możliwość inwestowania w miastach, w których działamy, pozwala nam pozytywnie wpływać na sytuację ekonomiczną jeszcze większej liczby osób – Jambu Palaniappan, Dyrektor Regionalny Ubera w EMEA

– Dziś Uber dołącza do grona amerykańskich firm, które od ponad 25 lat pomagają Polsce budować jedną z najbardziej dynamicznych gospodarek w Europie. Amerykańskie firmy są pionierami inwestycji w Polsce i pozostają największymi międzynarodowymi inwestorami w tej części Europy. W ciągu ostatnich 25 lat amerykańskie firmy zainwestowały w Polsce ponad 30 miliardów dolarów i stworzyły ponad 200 000 miejsc pracy. Mam nadzieję, że Uber jako firma technologiczna wniesie na lokalnym rynku wiedzę, która przyczyni się do rozwoju innowacji w Polsce – mówi Kenneth Duckworth, Radca Handlowy w Biurze Radcy Handlowego Ambasady USA w Polsce.

Decyzja o lokalizacji Center of Excellence firmy Uber w Krakowie potwierdza atrakcyjność Polski jako miejsca inwestycji w wymiarze europejskim i globalnym. Od lat obserwujemy znaczący poziom inwestycji amerykańskich firm  w Polsce, co wpłynęło na wspólny sukces w rozwijaniu polskiej gospodarki – mówi Dorota Dabrowski, Dyrektor Zarządzający Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce.

Innowacyjne firmy chętnie wybierają Polskę, szybko dostrzegając, że dokonały trafnego wyboru. Sprzyja temu konsekwentnie prowadzona od lat polityka otwartych drzwi dla ambitnych inwestycji – mówi Sławomir Majman, Prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A.

Cieszymy się, że zagraniczne firmy technologiczne tak chętnie inwestują w Krakowie, tworząc jakościowe miejsca pracy dla setek młodych ludzi. Kraków jest miastem otwartym na innowacje, w którym mieszka wiele utalentowanych i dobrze wykształconych osób szukających możliwości rozwoju – mówi Andrzej Zdebski, Prezydent Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie.