Uber nawiązuje współpracę z francuskim Cityscoot. Zaoferują przejazdy skuterami

Dodane: 17.10.2019

Kasia Krogulec

Udostępnij:

Uber rozpoczyna współpracę z francuskim startupem Cityscoot, oferującym elektryczne skutery. Chce stać się platformą multimodalną, czyli udostępniać wiele usług w jednej aplikacji.
Cityscoot to wypożyczalnia motorowerów elektrycznych. Podobnie jak w innych usługach mobilnych tego typu, można otworzyć aplikację, zlokalizować najbliższy pojazd, odblokować go i odjechać przed siebie.

Satrtup Cityscoot dysponuje obecnie 4000 skuterami w Paryżu. Ponadto udało mu się zebrać 40 milionów euro i rozszerzyć działalność na Niceę, Mediolan i Rzym.

Ile kosztuje przejazd z Cityscoot?

W najbliższych dniach Uber aktywuje integrację z Cityscoot w aplikacji Uber. Dzięki temu będzie można uzyskać kod odblokowujący i zapłacić bezpośrednio z aplikacji Ubera. Przejazd Cityscoot kosztuje 0,29 € za minutę.

Współpraca z Uberem może zwiększyć liczbę klientów Cityscoot i zapewnić kolejne źródło dochodów dla amerykańskiego giganta. Firma wprowadziła na paryskie ulice także rowery i skutery Jump. Planuje również uruchomić w stolicy Francji inne środki transportu.

Uber cały czas się rozwija

Prezes firmy Dara Khosrowshahi chce, aby Uber stał się systemem operacyjnym, wspierającym nasze codzienne życie. Ma być platformą pierwszego wyboru dla przemieszczających się po mieście, z możliwością zamówienia dowolnego środka  transportu. Dodatkowo będzie można za jego pomocą zapłacić za bilety w komunikacji publicznej.

Ponadto, firma aspiruje do tego, by aplikacja stopniowo stała się platformą multimodalną, oferującą dostęp do wielu usług – od jedzenia w dostawie, po rowery elektryczne i hulajnogi.

fot.mat.pras. Cityscoot

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem