Uber rozwija ofertę dla biznesu. Nowe narzędzia dostępne w Polsce

Dodane: 17.08.2017

Informacja prasowa

Udostępnij:

Uber ogłosił uruchomienie nowej wersji platformy Uber dla Firm, która pozwala przedsiębiorstwom wykorzystać możliwości aplikacji Uber do rozwoju własnego biznesu. Narzędzia dostępne w ramach zaktualizowanej platformy dają klientom biznesowym możliwość łatwiejszego zarządzania służbowymi przejazdami.

Wprowadzone ulepszenia związane są z rosnąca popularnością usługi – z platformy Uber dla Firm korzysta już ponad 65 tysięcy organizacji na całym świecie.

Uber dla Firm umożliwia przedsiębiorstwom utworzenie specjalnego konta biznesowego i zarządzanie przejazdami służbowymi wszystkich osób zaangażowanych w pracę firmy. W Polsce usługa jest dostępna od kwietnia 2016 roku. Tylko od początku roku 2017 liczba klientów korporacyjnych korzystających z usługi Uber dla Firm w Polsce wzrosła o 216%. Dotychczasowe funkcjonalności obejmowały m.in. comiesięczne faktury zbiorcze i raporty prezentujące strukturę realizowanych podróży służbowych. Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem i lepszym zrozumieniem potrzeb klientów biznesowych, Uber ogłosił uruchomienie nowej wersji usługi Uber dla Firm. Uaktualnione konto firmowe udostępnia takie funkcje jak:

  • Programy podróży “Ustaw i zapomnij”: nowe narzędzia umożliwiają menedżerom ustawienie zautomatyzowanych programów dotyczących konkretnych kierunków podróży, na przykład dojazdów do pracy, podróży służbowych, przejazdów na lotnisko czy dworzec kolejowy. Przykładowo, w sytuacji gdy pracownicy wychodzą z pracy o późnych godzinach, pracodawca może uprzyjemnić im powrót do domu poprzez ustawienie programu “wieczorne przejazdy”, który umożliwia refundację do ustalonej kwoty przejazdów wykonanych z pracy do domu po godz. 20:00.
  • Nowe przywileje: Firmy mogą ustalać zasady korzystania z Ubera dla wyznaczonych pracowników oraz klientów dotyczące np. rodzaju dostępnego samochodu, z jakiego mogą skorzystać, kwoty, jaką mogą wydać na przejazd lub lokalizacji, w której przejazdy miałyby się zakończyć lub rozpocząć. Przedsiębiorcy mają pełną swobodę w stosowaniu różnych kombinacji przywilejów i zastrzeżeń tak, aby jak najefektywniej realizować potrzeby firmy.
  • Zróżnicowany dostęp dla różnych grup: Firmy mogą dopasować dostęp do możliwości korzystania z usług Ubera do potrzeb różnych pracowników. Przykładowo, wszyscy pracownicy mogą otrzymać 20 złotych dziennie na dojazdy do pracy, podczas gdy rekruterzy mogą dodatkowo dostać możliwość zamawiania przejazdów dla kandydatów za pośrednictwem narzędzia Uber Central. Wydzielenie w ramach firmy poszczególnych zespołów, poziomów hierarchicznych czy lokacji umożliwia łatwe wprowadzenie w życie już istniejących w ramach organizacji zasad dotyczących przejazdów firmowych.
  • Odświeżony interfejs użytkownika: Panel Administracyjny Uber dla Firm został gruntownie przebudowany dla zapewnienia bardziej przejrzystej i bezproblemowej obsługi. Usprawnione zakładki ustawień konta umożliwiają łatwą organizację podróży oraz pełną transparentność wszystkich wykonanych przejazdów, w tym zagranicznych.

Celem wprowadzenia nowych funkcji Ubera dla Firm jest wygenerowanie dodatkowych oszczędności w firmach korzystających z serwisu. To także oszczędność czasu dla menedżerów i administratorów oraz pracowników, którzy w nowoczesny i wygodny sposób mogą przemieszczać się po miastach.

Więcej informacji na temat Ubera dla Firm dostępne jest na stronie: www.uberdlafirm.pl

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem