Uber szuka najzdolniejszych przedsiębiorców z Polski

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Uber stwarza niepowtarzalną okazję dla przedsiębiorców z Polski do wzięcia udziału w krajowej edycji ogólnoeuropejskiego programu, aby wypromować swój pomysł na startup i zaczerpnąć wiedzy od najlepszych biznesmenów z całej Europy.

Dzięki wyzwaniu UberPITCH każdy chętny do objęcia tytułu drugiego twórcy takich polskich perełek jak Estimote, Codility czy NeuroON, będzie mógł nacisnąć przycisk w aplikacji i spróbować zamówić przejazd z jednym z najlepszych lokalnych inwestorów. Wybrani przedsiębiorcy będą mieli siedem minut, aby jak najlepiej zaprezentować swój pomysł na biznes podczas przejazdu Uberem – prawdziwie ekspresowej platformy wymiany pomysłów na kółkach – a następnie siedmiominutową informację zwrotną na temat swojej prezentacji.

Dzięki współpracy z licznymi funduszami VC jak Atomico czy ETQ, niepowtarzalne wyzwanie, jakim jest UberPITCH, odbędzie się w 37 miastach na terenie 21 krajów w całej Europie. Twórca najlepszego pomysłu z Polski otrzyma wsparcie oraz mentoring, dzięki którym rozwój ich przedsięwzięcia nabierze tempa.

– Każdego dnia Uber łączy ze sobą miliony ludzi, pomagając im poruszać się po mieście. To są społeczności w których żyjemy, pracujemy oraz inwestujemy, dlatego wiemy, że w europejskich miastach jest mnóstwo fantastycznych przedsiębiorców szukających swojej szansy. Innowatorzy nie powinni obawiać się prezentowania swojego pomysłu na biznes – muszą o nim mówić każdemu, kto chce ich słuchać! Mamy nadzieję, że UberPITCH stworzy dla nich wyjątkową możliwość przedstawienia swoich koncepcji – powiedział Travis Kalanick, założyciel i dyrektor generalny Ubera.

– W UberPITCH chodzi o wymianę wiedzy, ale też o promowanie kultury przedsiębiorczości i budowanie klimatu do dyskusji o innowacjach, który w Polsce cały czas jest bardzo potrzebny. Trudno o lepszą szansę dla młodego przedsiębiorcy, niż możliwość spotkania oko w oko z inwestorem w trakcie 15-minutowej przejażdżki autem – mówi Sylwia Wojtas, PR Manager Festiwalu Bitspiration, jednego z największych festiwali startupów w Europie Wschodniej, który odbędzie się 6-7 czerwca w Warszawie.

– Jedne z największych wyzwań, jakie stoją dzisiaj przed startupami to przede wszystkim wsparcie merytoryczne i możliwość odpowiedniej ekspozycji tak, aby świetny pomysł mógł się stać rynkowym hitem. Cieszymy się, że możemy wesprzeć Ubera w poszukiwaniu talentów wśród europejskich przedsiębiorców – mówi Kees Koolen z EQT Ventures, jednego z funduszy wspierającego UberPITCH w Polsce.

Od dziś przedsiębiorcy z całej Polski mogą zgłaszać się do programu – szczegóły tutaj. Wybrane projekty dostaną szansę na prezentację przed inwestorami w ramach UberPITCH 6 czerwca 2016 roku. Twórcy najlepszych pomysłów z całej Europy wyjadą do Berlina na spotkanie z dyrektorem generalnym Ubera, Travisem Kalanickiem.

Wśród inwestorów oceniających pomysły użytkowników znajdą się przedstawiciele wiodących firm w Polsce i Europie, m.in. Ted Persson i Monika Ocieczek z EQT Ventures, Bartłomiej Gola ze SpeedUp Group, Maciej Wieloch z Infini, Tomasz Czudowski z Google, Marcin Zaremba z PizzaPortal oraz Michał Helman z Burda International Polska.

Dla zwycięskiego projektu w Polsce przewidziano dodatkowe nagrody w postaci godzinnego mentoringu od funduszu EQT Ventures, godzinne konsultacje z Tomaszem Danisem z MCI CAPITAL, Jackiem Lubińskim z Experior Venture oraz Janem Habermannem z Credo Ventures, warsztaty lean startup od Speedup Group a także bezpłatny udział w Demo Day organizowanym przez Campus Warsaw. Zwycięzca zostanie ogłoszony w trakcie gali finałowej podczas Bitspiration, 7 czerwca 2016.

Jak to działa?

  • Pobierz aplikację Ubera na iPhone’a, Androida lub Blackberry
  • Złóż wniosek [szczegóły]
  • Jeśli Twój projekt zostanie wybrany, po rejestracji dostaniesz mailowo kod, dzięki któremu odblokujesz funkcję UberPITCH
  • Między 11:00 a 16:00 w dniu 6 czerwca 2016 spróbuj zamówić UberPITCH za pomocą aplikacji Uber i zaprezentować swój projekt inwestorom i mentorom
  • Tylko wybranym użytkownikom zostanie przekazany specjalny kod promocyjny
  • Jeśli nie uda Ci się zamówić przejazdu za pierwszym razem, próbuj dalej!
  • Przejazdy są darmowe, a punkt docelowy podróży będzie taki sam, jak Twój punkt rozpoczęcia kursu

Dowiedz się więcej na temat UberPITCH w Twoim mieście klikając w ten link.

fot. materiały prasowe 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem