Uber tworzy usługę finansową. Pomoże pracownikom zarządzać wypłatą

uber tworzy usluge finansowa pomoze pracownikom zarzadzac wyplata
Udostępnij:
Uber dalej zacieśnia więzy z branżą usług finansowych. Właśnie poinformował, że tworzy nowy zespół - Uber Money, który jest odpowiedzialny za produkty finansowe przeznaczone dla kierowców usługi.

Kierowcy Ubera będą mieć wkrótce dostęp do Uber Wallet. Usługa pomoże śledzić i kontrolować swoje zarobki, historię wydatków oraz zarządzać pieniędzmi i je relokować. Uber Wallet pojawi się w aplikacji dla kierowców w najbliższych tygodniach, a później zostanie dołączony do aplikacji Uber i Uber Eats.

Oferta Uber Money

Obecnie Uber Money obsługuje kartę kredytową, kartę debetową, portfel dla kierowców, Uber Pay, Uber Cash. W przyszłości pojawią się też inne produkty finansowe. W tym roku zespół planuje również zintegrować z aplikacją dla kierowcy konto debetowe Uber i kartę debetową dla kierowców - ważne na razie na terenie Stanów Zjednoczonych. Władze Ubera zapewniają, że w następnej kolejności udostępnią te usługi także kierowcom z innych krajów. Poza tym użytkownicy Uber Pro będą mogli uzyskać zwrot gotówki za paliwo od 3% do 6%.

Problemy Ubera z wypłatami

Kierowcy jeżdżący pod szyldem Ubera od dawna nie zgadzają się z polityką wypłacania wynagrodzenia. Przez ostatnie kilka lat w Stanach Zjednoczonych głośno było o procesach sądowych i protestach związanych z tym, jak władze przedsiębiorstwa klasyfikują swoich kierowców odnośnie wypłat.

Usługa Uber Money może w jakimś stopniu pomóc kierowcom zarządzać finansami, ale nie rozwiązuje głównego problemu. Kierowcy Ubera chcą być traktowani jak pracownicy, a nie jako niezależni wykonawcy usługi.

Zwolnienia w Uberze

Przed miesiącem firma zdecydowała rozwiązać współpracę z częścią załogi. Uber zwolnił 435 pracowników ze swoich zespołów - 170 specjalistów ds. produktów oraz 265 inżynierów. Łącznie zwolnienia stanowią około 8% organizacji.

Właściciele uznali, że takie posunięcie poprawi funkcjonowanie firmy. Kiedy zaczynali jako startup, zatrudniali dużo i chętnie. Teraz firma ma 27 000 pełnoetatowych pracowników na świecie i chce zmienić sposób zatrudniania.

Ostatnie zwolnienia nastąpiły wkrótce po zrezygnowaniu przez Uber z 400 osób z zespołu marketingowego. W drugim kwartale 2019 roku Uber stracił ponad 5 miliardów dolarów – to jak dotąd największa kwartalna strata przychodów firmy.